Görüş Bildir

Diyanet ile MEB'den "hafızlık" protokolü

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığınca örgün eğitime devam eden öğrencilerin aynı zamanda hafızlık yapabilmesine imkan sağlayan protokol imzalandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı  (MEB) arasında örgün eğitime devam eden öğrencilerin aynı zamanda hafızlık  yapabilmesine imkan sağlayan protokol imzalandı.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim  Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında daha önce ön protokolü yapılan "Okul-Kur'an  Kursu İşbirliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Protokolü"ne  imza atıldı.

Protokolle, örgün eğitime devam edip hafızlık yapmak isteyen  öğrencilerin, hafızlık ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin,  verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

PROTOKOL İMZALANDI

Bu kapsamda MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce belirlenen imam hatip  okulları ile Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce belirlenen Kur'an kursları iş  birliğinde gerçekleştirilecek protokol, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası  eğitim öğretim süreçlerine ilişkin mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif  ve ahlaki gelişim alanlarının destekleneceği faaliyetleri kapsıyor.
Etiketler: | |