Görüş Bildir

Eğitim yuvalarına çiçekler açtırdı!

Eğitim yuvalarına çiçekler açtırdı!

Bağlar Belediyesi, ilçe merkezinden 30 kilometre uzaklıkta bulunan kırsal Ekince Mahallesi'nde 81 öğrencinin öğrenim gördüğü ilk okulun çevresini yenileyerek modern bir çevre düzenlemesine kavuşturdu.

AK Parti Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'na bu hizmetler için teşekkür eden okul müdürü Sait Akdağ,"Öğrencilerimiz daha önce bir eğitim yuvasına yakışmayan koşullarda okula gelip gidiyordu." diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Bağlar Belediyesi, kırsal mahallede bulunan eğitim yuvasını öğrenciler için rahat zaman geçirip oyun oynayabilecekleri hale getirdi.

Ekince Mahallesi İlkokulu önceki yıllarda çevre düzenlemesi olmadığı için ilkel koşullar barındırıyordu. Okul yönetimi ve velilerin talebi üzerine harekete geçen belediye, peyzaj ,parke taşı döşeme ve çevre düzenlemesi çalışmalarıyla okulun kampüsünü baştan aşağı yeniledi. Hummalı bir çalışma ve emek ortaya koyan öğretmen ve öğrenciler de okulun çevresinde fidanları toprakla buluşturarak, gelecekte bölgeye oksijen deposu olacak yeşil alanın temelini attı.

81 ÖĞRENCİLİ OKUL ŞİMDİ DAHA HUZURLU

81 öğrenci ve 5 öğretmenin görev yaptığı Ekince İlkokulu sağlanan bu hizmetlerle şimdi daha huzurlu.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun taleplerini anında yerine getirdiğini belirten okul müdürü Sait Akdağ," Okulumuzun daha önce çevresi çok kötüydü. Öğrencilerimiz zor koşullarda gelip gidiyordu. Bu yöndeki talebimizi Bağlar Belediye Başkanımız sayın Hüseyin Beyoğlu'na iletince kendisi hemen çalışma başlattı. Okulumuz çok güzel bir görüntü kazandı. Bizim için ve velilerimiz için de iyi oldu. Öğrencilerimizle beraber geleceğe nefes olmak amacıyla fidan diktik. Başkanımıza ve emeği geçen belediye ekiplerine teşekkür ediyoruz." şeklinde görüşlerini dile getirdi.
Etiketler: |