Görüş Bildir

Kitap okuma aşkı

Kitap okuma aşkı

Merkez Kayapınar ilçesinde apartman görevlisi Metin Erdoğan, çalıştığı sitenin bodrum katındaki jeneratör odasını düzenleyerek kitap okuma mekanı haline getirdi.

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesindeki bir sitenin görevlisi "kitap kurdu" lakaplı Metin Erdoğan, bodrum katındaki jeneratör odasını kitap okuma mekanına dönüştürdü.

Merkez Kayapınar ilçesinde apartman görevlisi evli ve 4 çocuk babası 45 yaşındaki Erdoğan'ın, küçüklüğünden beri kitap okuma sevgisi hiç tükenmedi.

Liseden mezun olduktan sonra kitap okumaya ara veren ve boş zamanlarını kahvehanelerde geçiren Erdoğan, bir süre sonra buralarda zaman öldürmek yerine yeniden çok sevdiği kitaplara döndü.

Çalıştığı sitenin bodrum katındaki jeneratör odasını kitap okuma mekanına dönüştüren "kitap kurdu" lakaplı Erdoğan, her gün en az yarım saat kitap okuyor.

KİTAP OKUMA AŞKI

Erdoğan, lise mezunu olduğunu, kahvehane alışkanlığı nedeniyle yıllarca kitaplardan ayrı kaldığını belirterek, bir sitede kapıcı olarak çalışmaya başladıktan sonra kitap okuma alışkanlığını devam ettirmek için çabaladığını söyledi.

Çocuklarına daha iyi bir gelecek sunmak için kitap okuyarak bilgi dağarcığını genişlettiğini aktaran Erdoğan, "Kahvehaneye sürekli gitmek beni köreltti. Daha sonra çocuklarımın eğitimine önem gösterince kahvehaneye gitmenin boş bir şey olduğunu, insanları maddi ve manevi olarak çökerttiğini anladım. Kendimi tekrar kitaplara verdim." dedi.

Binanın bodrum katındaki jeneratör odasını temizleyerek kitap okuma mekanı haline getirdiğini ifade eden Erdoğan, ileride daha temiz ve güzel bir kütüphane oluşturarak kitap aşkını sürdürmeyi hedeflediğini vurguladı.

Erdoğan, şunları kaydetti:                                              

"Binanın bodrum katında bulunan jeneratör titreşim yaptığı için dışarı çıkardık, ben de burayı kendime göre düzenledim ve çalışma atölyesi gibi bir yer haline getirdim. Fırsat buldukça da her gün kitap okuyorum. Kitapların bir kısmını kendi paramla satın aldım bir kısmını da öğretmenler aracılığıyla toparladım. Eş, dost ve arkadaşlarımdan aldığım kitaplar da var. Benim için önemli olan kitap okuyup bir şeyler öğrenmek ve onları yaşamaktır. Amacım bilgiden yoksun olmamak."

Herkesin kitap okuması gerektiğini dile getiren Erdoğan, kitap okumanın kendisine ayrı bir mutluluk verdiğini belirtti.