Görüş Bildir

Kız öğrencilerle buluştu

Kız öğrencilerle buluştu

AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu, Mevlid- Nebi Haftası kapsamında İmam Hatip öğrencileri tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı. Hazreti Muhammed’in insanlık için rahmet vesilesi olduğunu belirten Beyoğlu,”Efendimiz yaşadığı topluma büyük bir güven aşılamış, insanların ondan gelecek herhangi bir kötülüğe ihtimal vermek dahi akıllarının ucundan geçmemiştir.” ifadelerini kullandı.

AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu, Mevlid- Nebi Haftası kapsamında Bağlar Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen etkinliğe katıldı. Kur’anı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik Mevlid-i Şerif okunmasıyla devam etti.

Etkinlikte konuşan Dürdane Beyoğlu, Hazreti Muhammed SAV’ın yaşadığı çağda hak ve adaletten şaşmış ilkel bir toplumdan medeni bir toplum inşa ettiğini söyledi. Bütün insalığa rahmet vesilesi olan bir peygamberin ümmeti olduklarını anlatan Beyoğlu,”Onun yeryüzüne bir güneş gibi doğması sadece Müslümanlar için değil bütün insanlık için bir rahmet vesilesidir.Biz Müslümanların temel kaynağı olan Kur’an’ı iyi anlaması, iyi yaşaması, yaşamakla kalmayıp çevresine de Hakk’ı ve sabrı tavsiye içerisinde olması gereklidir. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’i göndermiş, onun nasıl yaşanabileceğini Peygamber Efendimiz bize nübüvvet hayatı boyunca ayrıntılı olarak göstermiştir. “ dedi.

“PEYGAMBER EFENDİMİZİN HAYATI İNSANLIK İÇİN ÖRNEK ABİDESİDİR”

Peygamber efendimizin bütün hayatının müslümanlar ve insanlık için örnek abidesi olduğunu ifade eden Dürdane Beyoğlu,”Kendisine peyeygamberlik gelmeden önce de puta tapmaya yanaşmamış, her türlü ahlâksızlığın karşısında durmuş, toplumsal barışa katkı sağlamak için Hılf’ul Füdûl yani Erdemliler Topluluğu’na katılmıştır. 40 yaşına kadar hiçbir kötülüğe adı karışmamış, her türlü haksızlığın karşısında durmuştur. Bu sebepten yaşadığı topluma büyük bir güven aşılamış, insanların ondan gelecek herhangi bir kötülüğe ihtimal vermek dahi akıllarının ucundan geçmemiştir. Esasen onun örnek alınası yaşamı peygamber olmadan öncesinden başlamaktadır. Peygamberimiz, dinimizin ve ümmetin sorumlusudur. Bu nedenle hayatın her yönünü içine alan bir vazife yapmıştır. Kendisi savaşlarda baş komutan, idarede Ümmet-i Muhammed’in idarecisi, problemlerin çözümünde hakim, dünya ve ahiret işlerinin tanziminde bir öğretmen olmak gibi her konuda bir lider özelliğiyle yaşamış ve hizmet etmiştir.” şeklinde konuştu.
Etiketler: |