Liseleri nakil sona erdi!

Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi için tercihler dün saat 17.00'ye kadar alındı.

Liseleri nakil sona erdi!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından 4 dönemde tamamlanacak nakil yerleştirme sürecinin ikinci dönemi dün akşam sona erdi.

MEB tarafından liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler, yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi tercihlerini dün saat 17.00'ye kadar yapabildi.

Tercihler, öğrenci ve velisi tarafından "https://e­okul.meb.gov.tr" internet adresinden veya herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulunun müdürlüğünde yapılabilindi. Yapılan tercihler ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

İKİNCİ NAKİL DÖNEMİ

Tercih işlemleri, Bakanlığın "http://www.meb.gov.tr" veya "https://e­okul.meb.gov.tr" internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerine göre yapıldı. Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları dün saat 17.00'de tamamlanmasının ardından sonuçlar için gözler 19 Ağustos'ta çevrildi. Sonuçlar o gün açıklanacak. Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas üçüncü ve dördüncü nakil dönemi tercihleri ise 27-31 Ağustos'ta ve 3-6 Eylül'de alınacak.

Kaynak: Diyarbakır Söz