Görüş Bildir

Maarif davamız önceliğimizdir!

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Maarif davamız, her dönemde olduğu gibi bugün de Türkiye'nin en öncelikli meselelerinden biri olmuştur. Çocuklarımız ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak, fırsat eşitliği içinde eğitim öğretim imkanlarından yararlanması yönünde yoğun çaba içindeyiz"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, maarif davasının bugün de Türkiye'nin öncelikli meselelerinden olduğunu, çocuk ve gençlerin çağın gereklerine uygun şekilde, fırsat eşitliği içinde eğitim öğretim imkanından yararlanması yönünde yoğun çaba gösterdiklerini bildirdi.

Bakan Yılmaz, 2016-2017 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajda, nesil yetiştirmenin, medeniyet inşa etmek olduğunu belirtti.

Türkiye'nin geleceğinin inşasında kilit taşı olan eğitim kurumlarının yaşatılmasında, öğretmenler kadar ailelerin de büyük emeği bulunduğunu ifade eden Yılmaz, ülkenin çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmasında en büyük gücünün, beşeri sermayesi olduğunu vurguladı.

YENİ ÖĞRETİM YILI

Maarif davasının her dönemdeki gibi bugün de Türkiye'nin en öncelikli meselelerinden biri olduğunu bildiren Yılmaz, şunları kaydetti:

"Çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak, fırsat eşitliği içinde eğitim öğretim imkanlarından yararlanması yönünde yoğun bir çaba içindeyiz. Aydınlık Türkiye'nin güvencesi, hiç kuşkusuz geleceğimizin teminatı çocuklarımızdır. Yeni Türkiye yolunda, okuyan, araştıran, sorgulayan ve en önemlisi akleden bir nesli yarınlar için yetiştirmektir.

Bu düşüncelerle 2016-2017 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve bütün eğitim camiasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum."