Görüş Bildir

Milli Savunma Üniversitesi MSÜ sınav yerleri ÖSYM AİS giriş aktif edildi

MSÜ sınav yerleri çok merak ediliyor. Milli Savunma Üniversitesi sınavına sadec sayılı günler kalmışken, herkes MSÜ sınav yeri açıklandı mı aramasına odaklandı. MSÜ sınav yerleri MEB tarafıdan mı açıklandı mı? Normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde MEB sınavları da kaldığı yerden devam ederken, so olarak MSÜ sınavı için açıklama yapıldı. MSÜ sınav yerleri, MSÜ sınavı ne zaman gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

MSÜ sınav yerleri çok merak ediliyor.  Milli Savunma Üniversitesi sınavına sadec sayılı günler kalmışken, herkes  MSÜ sınav yeri açıklandı mı aramasına odaklandı. MSÜ sınav yerleri MEB tarafıdan mı açıklandı mı? Normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde MEB sınavları da kaldığı yerden devam ederken, so olarak MSÜ sınavı için açıklama yapıldı. MSÜ sınav yerleri, MSÜ sınavı ne zaman gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık. 

MSÜ SINAV YERLERİ BELLİ OLDU MU?

MSÜ sınava giriş belgeleri erişime açıldı.

ÖSYM şu duyuru yaptı;

"2020-MSÜ Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

14 Haziran 2020 tarihinde uygulanacak olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 04 Haziran 2020 tarihinde saat 16.00'dan itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

14 Haziran 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-MSÜ için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

MSÜ SINAVI NE ZAMAN VE SAAT KAÇTA?

MSÜ sınavı 2020 senesinde 14 Haziran tarihinde saat 10.15'te gerçekleştirilecek.

Sınav süresi ise 135 dakikadır.

SINAVA GİRERKEN ADAYIN YANINDA BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER

1) 2020-MSÜ SINAVA GİRİŞ BELGESİ: Adaylar, Sınava Giriş Belgelerini, sınavın yapılacağı hafta içinde T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebileceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı yer alacaktır. Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır.

Adaylar, Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacaklardır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar, internetten yenisini edinebileceklerdir.
Etiketler: | | |