Görüş Bildir

Öğrenciler için 'akıllı olmayan' telefon üretti

Akıllı telefonlara yakın özellikler taşımasına rağmen internete bağlanmıyor.

Güney Koreli teknoloji firması Samsung, öğrencilere özel olarak hazırladığını belirttiği yeni telefonu Galaxy J2 Pro’yu tanıttı. Ancak, uygun fiyatıyla dikkat çeken telefon internete bağlanmıyor. The Daily Mail'in haberine göre, Samsung, interneti hayatından çıkarmak isteyen ya da sanal dünyada var olmak istemeyen kitleyi hedefleyen yeni modeli Galaxy J2 Pro ile gündemde.

AKILLI OLMAYAN TELEFON

Haberde, Galaxy J2 Pro, Samsung’un ürettiği yüksek modelli akıllı telefonlarda benzer özellikler taşıyor, ancak 3G, 4G LTE ya da Wi-Fi gibi kablosuz internet bağlantı yollarını desteklemediği belirtildi. Sadece SMS ya da telefon görüşmeleri için hücresel erişim noktalarına ulaşabiliyor. Dolayısıyla bu telefon ile Google’da arama yapmak ya da çeşitli sosyal medya uygulamalarını kullanmak mümkün değil.

Samsung, Galaxy J2 Pro’nun, öğrencilerin sınıftayken Snapchat, Instagram, Facebook gibi mesajlaşma uygulamalarıyla dikkatinin dağılmasının önüne geçmek için üretildiğini belirterek, bu modelin öğrencilerin derslerine odaklanması sağlayarak başarılarını arttıracağını ifade etti.
Etiketler: | |