Görüş Bildir

Okul duvarlarında şehitlerin portresi

Okul duvarlarında şehitlerin portresi

Diyarbakır'da görev yapan polis memuru Aksoy, bir okulun koridorlarına Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk, 15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişiminin seyrini değiştiren şehit Astsubay Halisdemir, İzmir'de PKK'lılarca şehit edilen polis memuru Sekin ile milli şair Ersoy'un portrelerini resmetti.

Diyarbakır'da görev yapan polis memuru Taner Aksoy, merkez Bağlar ilçesinde bulunan Kazım Karabekir Ortaokulu'nun koridorlarına şehitlerin portrelerini resmetti, eğitici sözlere yer verdi.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Aksoy, Kazım Karabekir Ortaokulu'nun duvarlarına, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün yanı sıra 15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişiminin seyrini değiştiren şehit Astsubay Ömer Halisdemir, İzmir'de PKK'lılarca şehit edilen polis Fethi Sekin ile milli şair Mehmet Akif Ersoy'un portresini çizdi.

Okulun duvarlarına Atatürk'ün sözleri ile Ersoy'un dizelerini de aktaran Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, resim öğretmenliği bölümünden mezun olduğunu, daha sonra polis olmaya karar verdiğini anlatarak yaklaşık 1 yıldır görev yaptığı Diyarbakır'ın güzel ve yaşanabilecek bir şehir olduğunu söyledi.

Öğrencilere milli bilinç ve değerleri aşılamak istediğini, bundan dolayı böyle bir çalışma gerçekleştirdiğini aktaran Aksoy, 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesinde büyük etkisi olan şehit Halisdemir'in portresini yaptığını belirtti.

- "Büyük gurur, mutluluk ve zevkle resimleri çiziyorum"

Büyük bir gurur ve onur verdiği için okulda bu tarz bir çalışma gerçekleştirdiğini dile getiren Aksoy, resimleri çizerken öğrenciler şehitleri anlattığını bildirdi.

"Öğrencilerin milli değerlerimizi öğrenmeleri çalışması içerisindeyiz. Bizi biz yapan değerlerimizin resmini çiziyoruz. Şehit Ömer Halisdemir, şehit Fethi Sekin ve günümüzdeki durumu anlatan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un güzel bir sözünü çizdik." diyen Aksoy, çalışmayı yaparken olumlu tepkiler aldığını dile getirdi.

Bazı öğrencilerin kendisine yardım ettiğini dile getiren Aksoy, şöyle devam etti:

"Zorluğu ve yoruculuğu asla yok. Büyük gurur, mutluluk ve zevkle resimleri çiziyorum. Yılmadan resimleri çizmeye devam ediyorum. Bizi biz yapan değerlerin diğer okullarda da farklı şekillerde yapılabilir. Çalışmalarımı mesai saatleri dışında yaptım. Bu tür çalışmalar yapmak bize gerçekten gurur veriyor. Bu sorumluluğu almış olmak beni ayrıca mutlu ediyor."

- Öğrencilerin bilinçlenmesini sağladı

Okulun Müdür Yardımcısı İbrahim Eken ise Aksoy'un yaptığı güzel çalışmanın okullarına büyük bir katkısı olduğuna işaret etti.

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in portresinin çizilmesinin öğrencilerin 15 Temmuz darbe girişimi konusunda bilinçlenmesini sağladığını kaydeden Eken, "Öğrencilerin bu resimler sayesinde bilinçlenmesi arttı. Özellikle şehit Ömer Halisdemir'in resmini görünce nasıl şehit olduğunu soruyorlar. Öğrencilerin bilinçlenmesi noktasında iyi bir etki olduğunu söyleyebiliriz." dedi.


Etiketler: | | |