Görüş Bildir

Okuma Atağı

Okuma Atağı

Cumhurbaşkanı Recep Tayıp Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan tarafından ülke genelinde başlatılan okuma yazma seferberliğine katılanların arasından başarılı olanlara Batman'ın Sason İlçe Kaymakamlığı tarafından ev eşyası desteği verileceği belirtildi.

Sason’da okuma yazma seferberliği kapsamında açılan kurslara katılan kursiyerleri Yunus Emre Okulunda ziyaret eden İlçe Kaymakamı Okkeş Beyaz, yaptığı açıklamada ilçe merkezi ve tüm köylerde 14 yaş üstü örgün eğitim çağı dışına çıkmış okuma yazma bilmeyenlerin tespit edilerek, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kendilerine en yakın okulda 1. ve 2. kademe yetişkin okuma yazma kurslarına katılmalarının sağlandığını söyledi.

EV EŞYASI HEDİYE VERİLİYOR

Kaymakam Beyaz, “5 şubat tarihi itibari ile başlattığımız bu okuma yazma seferberliği bünyesinde 121 erkek 463 kadın kursiyere ulaşmış bulunmaktayız. Kaymakamlık olarak bu kursların en iyi şekilde sürdürülmesi için gerekli tüm gayretleri sarf ediyoruz. Özellikle kursiyerlerimize baktığımızda kadınların çoğunluğu oluşturması bizleri daha fazla mutlu etti. Hedefimiz okuma yazma alanında ülke ortalamasının üstüne çıkarak tek bir okuma yazma bilmeyen vatandaş bırakmamaktır. Kurslarımıza baktığımızda 90 yaşında vatandaşlarımızın da okuma yazmaya istekli olmalarını görmek, okumanın yaşının olmadığını ve her yaşta okuma yazma bilmenin ne kadar elzem olduğunu göstermektedir. Özellikle okuryazar hale gelecek olan kadınlarımız arttıkça örgün eğitimde okuyan çocuklarımızın da eğitimlerinde başarı çıtasını yükselteceği inancına sahibim. Kurs bitiminde kursu başarıyla bitirenlere okuryazar belgesinin yanında ilçede kura ile ilk 5 kişiye ihtiyaçları doğrultusunda çamaşır veya bulaşık makinesi ile her kurs merkezinde dereceye girenlerden birinciye elektrik süpürgesi, ikinciye tencere seti ve üçüncüye de ütü hediye edeceğiz" dedi.