24

Seçmeli derslere dikkat!

Diyarbakır Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, okul yöneticileri ve velilerin seçmeli dersleri dikkatli belirlemesi ve öğrencilerin de ilgili olması gerektiğini belirtti.

Seçmeli derslere dikkat!

Diyarbakır Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, okullardaki seçmeli ders tercihlerinin 9 Ocak'ta sona ereceğini hatırlatarak, derslerin seçilmesi noktasında velileri, öğrencileri ve idarecileri bu katkıya destek olmaya davet etti.

Seçmeli derslerde son tarih 9 Ocak 2020

2020-2021 eğitim-öğretim yılında seçilecek seçmeli dersler ile ilgili bilgilendirmede bulunan Tekdemir, "Resmi, özel, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında Kur'an-ı Kerim, Peygamber Efendimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerinin seçilme süreci 25 Aralık 2019 tarihi itibariyle başladı ve bu süreç 9 Ocak 2020 Perşembe günü sona erecektir." dedi.

"Okul yöneticileri ve veliler seçmeli dersleri dikkatli belirlemeli ve öğrenciler ilgili olmalı"

Okul yöneticileri ve velilerin, seçmeli dersleri belirleme konusunda dikkatli davranmaları için çalışma başlattıklarını belirten Tekdemir, "Okul yöneticilerinin, seçmeli derslerin belirleme sürecinde daha dikkatli, sorumlu davranmaları, velilerin daha duyarlı olmaları ve öğrencilerin daha ilgili olmaları için çalışma başlattık. 'Dersimi Seçiyorum ve Dinimi Öğreniyorum' temasıyla, özellikle Kur'an-ı Kerim, Peygamber Efendimizin Hayatı, Kürtçe ve Zazaca derslerinin seçilmesi konusunda daha duyarlı bir alana ulaşmak için halkımızın, öğrencilerimizin ve yöneticilerimizin daha duyarlı olmaları için Diyarbakır'ın 47 ayrı noktasına afişler astık." ifadelerini kullandı.

"Veliler, öğrenciler ve idareciler bu katkıya destek vermeli"

Tekdemir, "Birebir görüşmelerimiz ve temaslarımız sürüyor. Biz, öğrencilerimizin özellikle değer dünyalarına hitap eden ve yetişme çağında sağlıklı bir süreçten geçmeleri konusunda bu derslerin önemli olduğuna inanıyoruz ve bu derslerin seçilmesi noktasında velileri, öğrencileri, idarecileri katkı vermeye davet ediyoruz." şeklinde konuştu.

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.