TDV’nin yarı yıl kampları

Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) 17 ilde burs desteği sağladığı 1599 öğrenciye yönelik "2023 Yarıyıl Kampı" başladı.

TDV’nin yarı yıl kampları

Vakfın açıklamasına göre, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde, öğrencilerin mesleki, kişisel ve akademik gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen kampta, yüz yüze ve çevrim içi eğitimlerle konferans, söyleşi, atölye çalışmaları ve geleneksel el sanatları etkinlikleri gerçekleştiriliyor.

Kampa katılanlardan Hacı Bayram Veli Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi birinci sınıf öğrencisi Servet Mustafa Keskin, Türkiye'nin birçok ilinden gelen öğrencilerle bir arada bulunmaktan memnun olduğunu belirtti.

YARI YIL KAMPI

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi Büşra Nur Turan, TDV'nin birçok nitelikli etkinlik barındıran kampında olduğu için kendini şanslı hissettiğini kaydetti.

Aynı bölümün bir başka üçüncü sınıf öğrencisi Enes Sancak ise "4 yıldır ilahiyat akademi bursiyeriyim. İlahiyat akademiye girdiğim günden itibaren vakfın çoğu kampına katıldım. Bu kamplar yalnızca eğitime değil, arkadaşlarımızla beraber muhabbetimiz, gönül bağımızın kurulmasına da vesile oluyor. Türkiye Diyanet Vakfına teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yarıyıl kampı, 11 Şubat'a kadar sürecek.

Kaynak: Diyarbakır Söz