24

Ücretsiz online eğitim desteği

Uğur Okullarından depremden etkilenen öğrencilere ücretsiz online eğitim desteği

Ücretsiz online eğitim desteği

Uğur Okulları ve Uğur Kurs Genel Müdür Yardımcısı Adil Kurt "Şu an deprem bölgesinde bulunan LGS’ye hazırlık grubu 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak haftada 3 gün 4’er saat, deneyimli akademik kurul üyelerimiz ve gönüllü öğretmenlerimiz tarafından canlı ders anlatımı da yapılacak"

Uğur Kurs, depremden etkilenen tüm öğrencilere online eğitim platformu Uğur Dijital’i ücretsiz kullanıma sunuyor.

Uğur Okulları'ndan yapılan açıklamaya göre, depremden etkilenen tüm öğrencilerin, diledikleri yerden ve istedikleri zaman eğitimlerine online olarak devam edebilmeleri amacıyla online eğitim platformu Uğur Dijital, öğrencilerin ücretsiz kullanımına açıldı. 55 yıldır sınavlara hazırlıkta başarı geleneğini sürdüren Uğur Kurs, Uğur Dijital üzerinden vereceği destek ile geleceğe hazırlıkta öğrencilerin yanlarında olmayı amaçlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Uğur Okulları ve Uğur Kurs Genel Müdür Yardımcısı Adil Kurt, "Ülkemizde yaşanan büyük deprem felaketinden sonra birçok ilimizde eğitim öğretim faaliyetlerinin durdurulması sonucu, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amacıyla kurumumuzun online eğitim platformu olan Uğur Dijital’de sanal bir kurs merkezi kurduk. Bu kurs merkezine kaydolmak için hiçbir ön koşul aranmamaktadır.

5,6,7,8,9,10,11,12 ve Mezun grubu öğrencilerine açık olan Uğur Dijital’deki bu sanal ‘Uğur Kurs Merkezi’ ile depremden etkilenen tüm öğrenciler, Uğurlu öğrencilerimize yüz yüze uyguladığımız sınavlara online katılabilecek,Türkiye geneli sıralamasını görebilecek ve soru bankaları, konu anlatım videoları gibi dijital eğitim materyallerine ücretsiz olarak erişebilecekler.

Ayrıca şu an deprem bölgesinde bulunan LGS’ye hazırlık grubu 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak haftada 3 gün 4’er saat, deneyimli akademik kurul üyelerimiz ve gönüllü öğretmenlerimiz tarafından canlı ders anlatımı da yapılacak." ifadelerini kullandı.

 7 / 24 DİJİTAL KOÇ UYGULAMASI

Deprem bölgesinde yaşayan ya da bu sebeple başka bir ile taşınmış tüm öğrencilerin de bu uygulamadan yararlanabileceğini ifade eden Kurt, "Öğrencilerimize 7/24 online ders çalışma fırsatı sunan eğitim platformumuzda her hafta 8. ve 12. sınıfların Türkiye sıralamalarını görebilecekleri online deneme sınavları, video içerikli konu tekrarları, güncel sınav müfredatına uygun konu testleri bulunuyor. Ayrıca 8. sınıflar için online rehberlik hizmeti de sunulacak. Öğrencilerimiz Uğur Dijital’den faydalanmak için en yakın Uğur Okulları veya Uğur Kurs’u ziyaret edebilir ya da gitmeye gerek kalmadan okul ve kurslarımızı arayabilirler." açıklamasında bulundu.

Kurt, eğitimde fırsat eşitliği düşüncesinden hareketle Uğur Dijital’i depremden etkilenen öğrencilerin erişimine açma projesini hayata geçirdiklerini belirterek, çocukların rutin hayata daha hızlı adapte olmasında kesintisiz eğitimin devam etmesinin büyük etkisi olduğunu da aktardı. Kurt, eğitimde sürekliliğin sağlanması ve bilgi zincirlerinin kopmaması için Uğur Dijital üzerinden öğrencilere destek sağlanacağını belirtti.

 UĞUR DİJİTAL’E NASIL ERİŞİLEBİLİR?

Kullanıcılar yaşadıkları bölgedeki en yakın Uğur Okulları veya Uğur Kurs’u ziyaret ederek ya da okul ve kursları arayarak dijital eğitim platformuna kullanıcı kaydını oluşturabiliyor.

5,6,7,9,10,11. sınıf öğrencileri ikinci dönem sonuna kadar; 8 ve 12. Sınıf öğrencileri ile mezun grubu da haziran ayında gerçekleşecek olan LGS ve YKS sınavlarına kadar kayıt yaptırarak içeriklerden ücretsiz faydalanabilecekler.

Etiketler:

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.