Görüş Bildir

Üniversitelilere laptop sürprizi

Üniversitelilere laptop sürprizi

BOLU Belediyesi, kentte geçen yıl üniversite sınavını kazanarak 4 yıllık lisans programına yerleşen 1043 üniversite öğrencisini laptopla ödüllendirdi.

Bolu Belediye Başkanlığı'nca, 'Eğitime Yüzde 100 Destek' kampanyası kapsamında gerçekleştirilen laptop dağıtım töreninin 7'ncisi Belediye Nikah Salonu'nda yapıldı. Törene, Vali Aydın Baruş, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun da katıldı.
Belediye Başkanı AK Partili Alaaddin Yılmaz, 7 yıl önce başlattıkları kampanya kapsamında şimdiye kadar 3 bin 459 öğrenciye laptop dağıttıklarını söyledi. Geçen yıl üniversite sınavını kazanarak 4 yıllık lisans programlarına yerleşip kayıt yaptıran bin 43 öğrenciyi daha laptopla ödüllendirdiklerini belirten Başkan Yılmaz, şöyle konuştu:
"Maalesef bu çalışmayı Türkiye çapında duyurma şansımız olmadı. Burada yaptığımız program hep burada kaldı. Biz bu çalışmamızda geleceğe bir nebze tuz katıyoruz o kadar. Her sene bilgisayarlarımızın kalite ve kapasitesi artıyor. Gücümüz arttıkça kaliteyi artırmaya çalışıyoruz."
Konuşmaların ardından törene katılan protokol üyeleri tarafından öğrencilere laptopları verildi.