Görüş Bildir

Ajansta başkanlık devri

Ajansta başkanlık devri

İl Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Hasan Basri Güzeloğlu, Kasım 2018’den beri sürdürdüğü Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Dönem Başkanlığını Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin’e devretti.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, Kasım 2018’den beri sürdürdüğü Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Dönem Başkanlığı görevini, Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin’e devretti. Kayapınar İlçesi’nde bir otelde gerçekleşen devir teslim törenine Güzeloğlu ve Erin'in yansıra, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile oda başkanları katıldı.

Çok önemli kazanımlar elde edildi

Devir töreninde konuşan Güzeloğlu, “Karacadağ Kalkınma Ajansı yönetim kurulu başkanlığımızı bugün itibariyle Sayın Şanlıurfa Valimize tebliğ ediyorum. İnşallah Yeni dönemde Sayın valimizin başkanlığında hem bölgenin iki çok önemli ili Şanlıurfa ve Diyarbakır'ı hem de Türkiye'nin gelişme ve Kalkınma dinamiği bakımından çok önemli merkezi olan Güneydoğu Anadolu merkezli bir Kalkınma sürecinin önemli kazanımlarla ulaşacağına inanıyorum. Gerçekten geriye dönük bir yılda kurumsallaşma anlamında Sektörel destekler ve Sektörel katkılar noktasında ve özellikle Stratejik planlama ile Sürdürülebilir bir Kalkınma ya dönük çalışmalar bağlamında çok önemli kazanımlar elde edildi” dedi.

Karacadağ Kalkınma Ajansı dönem başkanlığı sırasında destek ve katkı sunan kurumlara teşekkür eden Güzeloğlu, “Ben 1 yıllık başkanlık dönemimizde en önemli desteği ve katkıyı aldığım Sayın valimiz, belediye başkanımız, yönetim kurulu üyemiz, ticaret sanayi odamızın ve Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası dâhil bütün paydaşların katkı destek ve ilgilerine teşekkür ediyorum. Karacadağ Kalkınma Ajansının başarılı Genel Sekreteri ve ekibine de teşekkür ediyor, sevgi ve saygı ile selamlıyorum” diyerek yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise yaptığı konuşmada “Sayın valimizin sırtında çok büyük yükler var. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Diyarbakır gibi çok önemli bir şehrin valiliğini yürütmek aynı zamanda Kalkınma Ajansı yönetim kurulu Başkanlığı'nı bir yıl boyunca özveri ile yönetmek büyük bir başarıdır. Sayın vali bizim manevi başkanımız olmaya devam edecek. Biz bugün emaneti devraldık; önümüzdeki dönem Diyarbakır ve Şanlıurfa’nın başta turizm olmak üzere ekonomik ve sosyal kalkınması için birçok alandaki potansiyeli daha iyi değerlendirmek için inşallah çok önemli çalışmaları hep birlikte yapacağız. Sayın valimize özveri liderliği ve başkanlığı için şükranlarımızı iletiyoruz” dedi.
Etiketler: | | | |