Görüş Bildir

Azmedip, kredi kartı aidatını geri aldı

Azmedip, kredi kartı aidatını geri aldı

Herkesin korkulu rüyası olan kredi kartlarının bir de yıllık aidat problemleri var. Bu konuda herkese emsal teşkil edecek bir olay İzmir'de yaşandı. Kendisinden habersiz olarak kesilen 50 tl'lik kredi kartı aidatını vermemek için hukuk mücadelesi veren 29 yaşındaki Olgun Buharalıoğlu, mücadelesini kazandı.

Olgun Buharalıoğlu, bir süre önce kendisinden habersiz kesilen 50 liralık kredi kartı aiadının iadesi için bankaya başvurdu. Olumsuz yanıt alan Olgun Buharalıoğlu, vazgeçmedi. Temmuz 2013'te nufüs cüzdanı fotokopisi, kredi kartı aidatının kesintisinin yer aldığı dekont ve şikayet dilekçesiyle Kaymakamlıktaki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı'na başvuran Buharalıoğlu, beklemeye başladı. Bir ay içinde karar çıktı.
Buharalıoğlu'nun haklı olduğu ve aidatın geri ödenmesi gerektiği belirtildi.

BANKA YİNE ÖDEMEYİNCE İCRAYA BAŞVURDU

Kararla birlikte tekrar bankaya başvuran Buharalıoğlu, verilen cevapla tekrar şaşkınlık yaşadı. Bankayla yaşadığı sorun yüzünden hesabını kapatan Buharalıoğlu'na, hesabı olmadığı gerekçesiyle elden ya da başka bir banka üzerinden ödeme yapılamacağı söylendi. Aidatı almak için aynı bankada tekrar hesap açmak istemeyen Buharalıoğlu 50 lira masraf yaparak, kararla birlikte Karşıyaka 1'inci İcra Dairesi'ne başvurdu. Daire, ödeme yapılmaması halinde icra takibi kararı aldı. Bunun üzerine bankaya ihtar çeken Olgun Buharalıoğlu, amacına ulaştı. Banka, Olgun Buharalıoğlu'nun başka bir bankadaki hesabına masrafıyla birlikte kredi kartı aidatını yatırdı. İcra ve kart aidatı için bankadan toplam 100 lira alan Olgun Buharalıoğlu, kendisiyle aynı sorunu yaşayanlara işin peşini bırakmamaları tavsiyesinde bulundu.