Görüş Bildir

Çin'e süt ve süt ürünleri ihracat yolu açıldı!

Son Dakika! Çin'e süt ve süt ürünleri ihracatında flaş gelişmeler yaşanmakta. Ticaret Bakanı ruhsar Pekcan, Çin'e yapılan süt ve süt ürünleri itharacatı konusunda engellerin kaldırıldığını açıkladı

Son Dakika! Çin'e süt ve süt ürünleri ihracatında flaş gelişmeler yaşanmakta. Ticaret Bakanı ruhsar Pekcan, Çin'e yapılan süt ve süt ürünleri itharacatı konusunda engellerin kaldırıldığını açıkladı. Çin'e gerçekleştirilen süt ve süt ürünleri ihracatı konusunda geçtiğimiz zamanlarda olumsuz gelişmeler yaşanmıştı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Çi'e süt ve süt ürünleri ihracatının önünde bir engel kalmadığını, olumsuzların ortadan kalktığını açıladı.

Çin'e süt ve süt ürünleri ihtacatı konusunda Twitter adresinden açıklama yapa Pekcan hayırlı olsun diyerek gelirin de açıklamasını yaptı.

ÇİN'E İHRACAT GERÇEKLEŞECEK

*Bakanlığımız ile Tarım ve Orman Bakanlığımızın iş birliğinde, Ticaret Müşavirliğimizin de katkılarıyla yürütülen yoğun girişimler neticesinde, ülkemizden Çin’e gerçekleştirilecek süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engeller kalkmıştır.

*Çin Halk Cumhuriyeti Gümrükler Genel İdaresi tarafından yapılan açıklama ile ülkemizden Çin’e süt ve süt ürünleri ihraç edebilecek firma listeleri duyurulmuştur. Bu kapsamda sektörümüzün önde gelen 54 firması Çin’e süt ve süt ürünleri ihracatı gerçekleştirebilecektir.

Bakan Pekcan ayrıca, yaklaşık 6 milyar dolar ile dünyanın en önemli süt ürünleri ithalatçılarından olan Çin pazarının Türk ihracatçılarına açılmasının memnuniyet verici olduğunu kaydetti.
Etiketler: | |