Görüş Bildir

Diyarbakır'da suda TÜFE zammına son

Diyarbakır'da suda TÜFE zammına son

KHK ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliğine görevlendirilen Kaymakam Atilla'nın talimatıyla, DİSKİ tarafından su fiyatına 3 ayda bir TÜFE oranında artış yapılması uygulaması sona erdirildi.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) tarafından 15 yıldır su fiyatının her 3 ayda bir Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) oranında artırılması uygulamasına son verdi.

İçişleri Bakanlığınca KHK ile Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Cumali Atilla'nın, vatandaşların beklediği hizmetlere kavuşması için başlattığı çalışmalar sürüyor.

TÜFE ZAMMINA SON

Bu kapsamda gerçekleştirilen incelemede, kapatılan Halkın Demokrasi Partisinden (HADEP) Belediye Başkanı Feridun Çelik'in görev yaptığı 2001 yılından bu yana, DİSKİ'nin aldığı karar doğrultusunda su fiyatına, yıllık zammın yanı sıra her 3 ayda bir TÜFE oranında artış uygulandığı tespit edildi.

Rutin zammın yanı sıra uygulanan ilave zam nedeniyle vatandaşların mağdur edilmemesi için çalışma başlatıldı.

Kaymakam Atilla'nın verdiği talimat üzerine belediye meclisince alınan karar doğrultusunda, su fiyatındaki TÜFE zammı sona erdi.
Etiketler: | | |