24

Ekmek yok diyen aileye yardım eli!

Diyarbakırda sosyal medyada mağdur ve yoksul bir aile ile ilgili yapılan paylaşımlar Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu yardım elini uzattı. Aileyi ziyaret eden Başkan Beyoğlu, 3 kişiden oluşan ailenin bir yıllık gıda ihtiyacını karşılayarak ayrıca nakdi yardımda bulundu.

Ekmek yok diyen aileye yardım eli!

Ahmet DEMİR

DİYARBAKIR-Diyarbakır’da sosyal medyada mağdur ve yoksul bir aile ile ilgili yapılan paylaşımlar Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu yardım elini uzattı. “Ekmek alacak paramız olduğu için 8 gün boyunca makarna yiyerek ayakta kaldık” diyen aileyi ziyaret eden Başkan Beyoğlu, 2’si kadın ve 1’i çocuk olmak üzere 3 kişiden oluşan  ailenin bir yıllık gıda ihtiyacını karşılayarak ayrıca nakdi yardımda bulundu.

Aileye  Sürpriz Ziyarette Bulundu

Diyarbakır’da her akşam ziyaret ettiği mahallelerde yoksul ve mağdur ailelere destek vermesiyle dikkat çeken Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bu kez kentin dramını sosyal medya üzerinden öğrendiği  aileye sahip çıktı. Kızı ve 4 yaşındaki torunu ile birlikte zor şartlarda ayakta kalmaya çalışan Layika Kılıç’ın yürek burkan “Ekmek alacak paramız olmadığı için 8  gün boyunca makarna yiyerek ayakta kaldık” sözleri üzerine ailenin adresini öğrenen Başkan Beyoğlu,Kılıç ailesine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Aileyi ziyaret eden Başkan Beyoğlu,Kılıç ailesinin bir yıllık gıda ihtiyacını karşıladı ve nakdi yardımda bulundu.

“İmdadımıza Hızır Gibi Yetiştin”

Başkan Beyoğlu, “Bizler, sizlerin hizmetkârıyız. Sizlere hizmet etmek için varız, kapımız her zaman sizlere açık “ diyerek telefon numarasını Layıka Kılıç’a vererek  kendisini aramasını tembih etti. Ailede çalışan kimse olmadığını,geçimlerini sağlayacak gelir kaynaklarının bulunmadığını belirten Layika Kılıç,kızı ve torunu ile beraber zor şartlarda yaşama tutunmaya çalıştıklarını dile getirdi. Komşularının yardımı ile yemek ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Layika Kılıç,”Elektrik faturası fazla gelmesin”  diye akşamları mum ışığında oturduklarına dikkat çekerek Başkan Beyoğlu’nun kendilerine yardım eli uzattığını kaydetti. Başkan Beyoğlu’na teşekkür eden Kılıç,”Sen bizi mutlu ettin. Hızır gibi yetiştin. Allah da seni mutlu etsin ve korusun” dedi.

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.