Görüş Bildir

Güneydoğu Doğalgaz'a kavuşuyor!

Güneydoğu Doğalgaz'a kavuşuyor!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: ''Doğu ve Güneydoğu için doğalgazla ilgili çalışmaların artık önemli bir noktasındayız. 11 il ve 5 ilçe için doğalgaz ihalesine çıkma kararını EPDK kurul kararı olarak aldı''

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Doğu ve Güneydoğu için doğalgazla ilgili çalışmaların artık önemli bir noktada olduğunu belirterek şöyle dedi:

“Doğu ve Güneydoğu için doğalgazla ilgili çalışmaların artık önemli bir noktasındayız. 11 il ve 5 ilçe için doğalgaz ihalesine çıkma kararını EPDK kurul kararı olarak aldı. En az 35-40 milyar liralık  yatırımın yapılmasına ek olarak, hanımlarımızın bundan istifade ettiği doğal gaz yatırımlarını dün itibariyle tekrar karara bağlamış oluyoruz.

İHALELERİ TAMAMLADIK

Şırnak, Hakkari Mardin, Bitlis, Bingöl, Muş olmak üzere 11 il merkezi ve 5 ilçe merkezinin doğalgaz donatım ihalelerinin önünü açmış oluyoruz. Hükümetimiz döneminde 81 şehrin 70'ine doğal gaz götürdük. Özel sektöre her zaman ülke adına fedakarlık yapın ama bunu zarar ederek yapmayın diyoruz. Aynı zamanda para da kazanın diyoruz. 65 ilde doğal gaz dağılımı yapılmaktadır. Bazı belediyelerde sorunlar yaşıyoruz ki bunların hangi belediyeler olduğunu söylememe gerek yok. Her yaptığımız işte bir seçimle karşı karşıyayız. Herkes seçimini yapacak biz vatandaşa hizmet yapmayı tercih ettik.

BDP’YE SESLENDİ

BDP'ye çok açık sesleniyorum. Biz doğal gaz götüreceğiz oradaki vatandaşa. Onlar seçimlerini yapsınlar. Terörden yana mı kullanacaklar, yoksa oradaki vatandaşlarımıza doğal gazın götürülmesini mi isteyecekler? Biz bunu her beraber izleyeceğiz. Bunu her zaman olduğu gibi engellemeye mi kalkışacaklar? Yoksa refah seviyesinin her noktaya ulaştırılmasıyla alakalı yaptığımız işlere destek mi verecekler? Bu bir siyasi çalışma değil vatandaşa götürülen hizmettir. O yüzden partiler üstü bir çalışmadır. Açık ve seçik bize tercih belirtsinler. Oraya doğalgazın götürülmesini destekliyorlar mı yoksa teröre destek vererek engelliyorlar mı? Vatandaşımızı bunu değerlendirecektir.''
Etiketler: | |