Görüş Bildir

İş dünyası, daralan ihracat piyasalarının geliştirilmesini istiyor

İş dünyası, daralan ihracat piyasalarının geliştirilmesini istiyor

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, yeni hükümetten, daralan ihracat piyasalarının geliştirilmesini istediklerini söyledi.

ATO Başkanı Atila Menevşe, açıklanan Bakanlar Kurulu'nun ardından iş dünyasının yeni hükümetten beklentilerini anlattı. Menevşe, "Bundan önceki süreçte ekonomiden biraz uzaklaştığımızı zannediyorum. Ama hükümetin ekonomi odaklı bir çalışma düzenine gireceğini anlıyoruz. Bu yönden çok memnunuz" dedi. Yeni hükümetin ekonomi üzerinde çalışmalarının hızlanacağını düşündüğünü bildiren Menevşe, üretim ağırlıklı, bütçe disiplinine, mali disipline uyan, mali istikrar içinde bir politika yürütülmesini beklediklerini vurguladı. Daralan ihracat piyasalarının genişletilmesini istediklerini de kaydeden Menevşe şöyle konuştu:
"Yani Rusya, Ortadoğu pazarlarının genişlemesini istiyoruz. Bu konu da gereken politikaların geliştirilmesini, artık üretimin öne çıkmasını bekliyoruz. İhracat bir süreden beri gerilemişti, durağan bir dönemdeydi. Şimdi bir atak yapmasını, ihracat odaklı üretim yapılmasını istiyoruz. Artık Türkiye'nin Ortadoğu çıkmazından bir şekilde kurtulması lazım. Yeni pazarlar, yeni üretim metotları, yeni teknoloji gibi Türkiye'nin bir sınıf atlaması lazım, ekonomisini tekrar canlandırabilmesi için."Etiketler: | | | |