24

Pazar esnafı veryansında

Diyarbakır Canlı Hayvan Borsası esnafını ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinleyen HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, festivaller için milyonlarca lira para harcanmasına fakat vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmamasına tepki gösterdi.

Pazar esnafı veryansında

Merkez Sur ilçesine bağlı Çarıklı Mahallesi'nde bulunan Canlı Hayvan Borsasında hayvan satıcılarını ziyaret eden HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, Sur İlçe Başkanı Ercan Şenol ve beraberlerindeki heyet, hayvan satıcılarının yaşadıkları sorun ve sıkıntıları yerinde görmek için gece saat 04.00'de Canlı Hayvan Borsası esnafını ziyaret etti.

Sabah namazına dakikalar kala lavabo ve mescidte oluşan yoğunluğu yerinde gören İl Başkanı Faruk Dinç, vatandaşların sorunları için birebir çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti.

Bozuk musluklu yetersiz lavabolar, küçük mescid ve olumsuz hava şartlarında halkı koruyacak kapalı alanın bulunmamasından yakınan vatandaşlar Dinç'ten yardım istediler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dinç, yetkililere çağrıda bulunarak hayvan pazarının eksikliklerinin giderilmesi gerektiğini ifade etti.

"BİNLERCE İNSANIN GELDİĞİ HAYVAN PAZARINA SADECE 4 LAVABO YAPILMIŞ"

Yaptığı izlenimlerde gördükleri sorun ve sıkıntıları anlatan Dinç, şu ifadeleri kullandı:

"Hayvan pazarındaki vatandaşlarımızın ciddi sıkıntıları vardır. Yaşanan bu sıkıntıları daha önce yetkililere aktarmamıza rağmen sorunlar halen çözülmüş değil. Vatandaşlarımız burada özellikle yazın gölge sorunu, kışın ise yağmur ve kar yağışından korunmak için çatı sorunu vardır. Burada mescid ve lavabo yetersiz olduğu için temel ihtiyaçlarını karşılamaktan zorlanıyorlar. Burada ki Canlı Hayvan Borsası sadece Diyarbakır'a hitap etmiyor. Buraya çevre il ve ilçelerden insanlar gelerek hayvan alışverişi yapıyorlar. Her gün binlerce insanın geldiği hayvan pazarında sadece küçük bir mescid ve 4 tane lavabo yapılmış. Bu lavabolardan biri ise bozuktur. Mevcut bu mescid ve lavabolar vatandaşların ihtiyacını karşılayacak seviyede değil."

"FESTİVALLER İÇİN MİLYONLARCA LİRA PARA HARCADINIZ AMA BU VATANDAŞA İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK LAVABOYU ÇOK GÖRDÜNÜZ"

Son olarak yetkililere çağrıda bulunan Dinç, "Yetkililere tekrar çağrıda bulunuyoruz; festivaller için milyonlarca lira para harcadınız, billboardlara reklamlar astınız. Belediyenin imkanlarını oralarda israf ettiniz, ifsat ettiniz. Buradaki vatandaşın Rabbine ibadet edebilmesi için bir mescidi ve yaşadıkları sorunları gidermeyi çok gördünüz. Acil bir şekilde Canlı Hayvan Borsasındaki esnafın sıkıntılarının çözümü için elinizi taşın altına koyun. Vatandaşlarımızın rahat etmesi için yazın sıcaktan, kışın ise olumsuz hava şartlarından korumak için kapalı alanların yapılması, mescidin büyütülmesi ve lavabo sayılarının artırılması gerekir. Eğer bu hayvan pazarı yetersiz ise daha büyük bir hayvan pazarı yapılsın." ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.