Görüş Bildir

Ucuza bilet alan uçtu! İşte uçak bileti fiyatları

Uçak bileti al mak isteyen binlerce kişi başta Türk Hava Yolları olmak üzere hava yolu şirketlerinin telefonlarını kilitledi. Seyahat yasağının kalkması ile birlikte hava yollarında bir hareketlilik başladı. Öyle ki Haziran'ın ilk haftası hava yolu şirketlerinde adeta boş yer kalmadı. Ucuza bilet arayan vatandaş için önceki Haziran aylarına göre uçak bileti fiyatlarının ucuz olması da vatandaşı hava şirketlerine iterken, otobüs firmaları da bu durumdan hiç hoşnut değil.

Uçak bileti al mak isteyen binlerce kişi başta Türk Hava Yolları olmak üzere hava yolu şirketlerinin telefonlarını kilitledi. Seyahat yasağının kalkması ile birlikte hava yollarında bir hareketlilik başladı. Öyle ki Haziran'ın ilk haftası hava yolu şirketlerinde  adeta boş yer kalmadı. Ucuza bilet arayan vatandaş için önceki Haziran aylarına göre uçak bileti fiyatlarının ucuz olması da vatandaşı hava şirketlerine iterken, otobüs firmaları da bu durumdan hiç hoşnut değil. 

UCUZA BİLET ALAN UÇTU

 biletlerin normal bir haziran sezonuna göre yüzde 20 ucuz olması da dikkat çekti. Tek yön bilet fiyatı en düşük 150 lirayı görürken, en yüksek fiyat ise 389 lira oldu. Ayrıca yurtiçi uçak biletlerinde KDV’nin 3 ay süreyle yüzde 18’den yüzde 1’e çekilmesi de Haziran’da fiyatları düşürdü. Bugün için İstanbul’dan İzmir’e tek yön Pegasus 253 liraya, THY 252 liraya, AnadoluJet ise 212 liraya uçuyor. Otobüs fiyatı ise 160 lira.

Pegasus, 1-2-3 Haziran için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün belirlediği destinasyonlar çerçevesinde İstanbul Sabiha Gökçen’den karşılıklı olarak İzmir, Antalya ve Trabzon’a seferler planladı. Türk Haya Yolları (THY) de 1 Haziran’dan itibaren İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen’den Ankara, İzmir, Antalya ve Trabzon’a karşılıklı seferler başlatırken, uçuşların yüzde 80’ini da doldu. Bu süreci takiben 3 Haziran’dan itibaren ise diğer şehirlere uçuş planlanıyor. THY ilk uçuşunun Ankara’ya yaparken, Pegasus ilk uçuşu için İzmir’i tercih etti. SunExpress de 1 Haziran’dan itibaren Antalya ve İzmir’den, Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Trabzon, Van, Samsun ve Kayseri’ye uçacak.