24

Aile hekimleri zirvesi yapıldı

38. Dicle Fırat Havzası Kulak Burun Boğaz ve Aile Hekimliği Toplantısı gerçekleşti

Aile hekimleri zirvesi yapıldı

Dicle Üniversitesi Hastanelerinde sağlık hizmetlerinin yanı sıra akademik çalışmalar da hız kesmeden devam ediyor. Bu bağlamda "38. Dicle Fırat Havzası Kulak Burun Boğaz ve Aile Hekimliği Toplantısı" gerçekleşti.

Dicle Üniversitesi ve Dicle Üniversitesi Hastanelerinde sağlık hizmetlerinde yeni başarılara imza atılırken, hem aile hekimleri hem de il dışından konuşmacı ve dinleyiciler 38. Dicle Fırat Havzası Kulak Burun Boğaz ve Aile Hekimliği toplantısında buluştu.

2 bölümden oluşan toplantının amacının eğitim yanında aynı zamanda bölgeyi bilim insanlarıyla bir araya getirerek kaynaştırma olduğunu belirten Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akdağ, dünya literatüründe yeni oluşturulan bilgileri doktorlarla paylaşmayı amaçladıklarını söyledi.

AİLE HEKİMLİĞİ

Akdağ, “Dicle Üniversitesi ve Hastaneleri olarak sağlık hizmetlerinin yanında aynı zamanda akademik çalışmalarda da hız kesmeden devam etmekteyiz. Bugün 38. Dicle Fırat Havzası Kulak Burun Boğaz ve Aile Hekimliği Toplantısı'nı gerçekleştirdik. Toplantıya ciddi bir katılım mevcuttur. Gerek aile hekimleri gerekse ülkemizin değişik bölgelerinden gelen hem konuşmacı hem dinleyici olarak katılım olmaktadır. Konuşmacı olarak da aşağı yukarı 36 hocamız katılım sağladı. Aynı zamanda KBB uzman adayları için de eğitimimiz devam etmektedir. Toplantımızın 2. bölümünde de daha çok Diyarbakır ve çevresindeki aile hekimleriyle KBB ile ilgili birtakım eğitimleri içeren sunumu yapılmaktadır. Bu toplantıların en önemli amacı eğitim yanında aynı zamanda bölgemizi bilim adamlarıyla bir araya getirerek kaynaştırmaktır. Bu anlamda dünya literatüründe yeni oluşturulan bilgileri meslektaşlarımızla paylaşmaktır” dedi.

Etiketler:

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.