24

Cezaevlerinde açık görüşler

Adalet Bakanlığınca cumhuriyet başsavcılıklarına gönderilen genelgeye göre hükümlü ve tutuklular, Ramazan Bayramı nedeniyle 3-8 Mayısta aileleri ve 1inci derece akrabalarıyla açık görüş yapabilecek.

HABER MERKEZİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın imzasıyla 'Ramazan Bayramı Açık Görüş Genelgesi', cumhuriyet başsavcılıklarına gönderildi. Covid-19 salgını nedeniyle ceza ve infaz kurumlarında bir süre yapılamayan açık görüşler, Ramazan Bayramı nedeniyle 3-8 Mayıs'ta gerçekleştirilecek.  

GENELGE GÖNDERDİ

Genelgeye göre, Covid-19 pozitif ve temaslı olan hükümlü ve tutukluların açık görüş hakları, saklı kalmak üzere ertelenecek. Her ziyaret sonrası 15 dakika boyunca görüş alanı havalandırılacak, ziyaretçiler ile hükümlü/tutukluların temas ettiği alanlar, hijyen malzemeleri ile temizlenecek. Görüş mahalli ve ziyaretçilerin bulunduğu diğer alanlarda yeteri kadar el dezenfektanı bulundurulacak.

AÇIKG ÖRÜŞ YAPILACAK

Açık görüşler, yetişkin ve genç hükümlü, hükümözlü ve tutuklular için görüş süresi yarım saatten az ve 1,5 saatten fazla; çocuk hükümlü, hükümözlü ve tutuklular için ise 1 saatten az ve 3 saatten fazla olmamak kaydıyla 09.00-17.00 saatlerinde yaptırılacak. Ayrıca ziyaretçi kabulünden yoksun bırakma ve hücreye koyma disiplin cezası kesinleşmiş olup da bu cezaları infaz edilmekte olan hükümlü ve tutuklular açık görüşten yararlanamayacak.

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.