24

İletişimleri koparıldı?

İç güvenlik operasyonları ve son dönemde peş peşe başlatılan Kıran operasyonlarıyla inlerine hapsedilen PKK/KCK terör örgütü üyelerinde korku ve panik arttı.

İletişimleri koparıldı?

Güvenlik güçleri, başarılı operasyonlarla ağır darbe alan örgüt üyelerinin telsiz aracılığıyla haberleşme oranının yüzde 75 azaldığını bildirdi

Bu yılın kasım ayına kadar PKK/KCK'ya yapılan 109 bin 423 operasyonda, PKK/KCK'lı 711 terörist etkisiz hale getirildi, 11 bin 383 terörist ise gözaltına alındı

Örgütten kaçmak isteyen terörist sayısı artarken, terör örgütü dağılmayı tehdit ve infaz yöntemiyle bastırmaya çalışıyor

İç güvenlik operasyonları ve son dönemde peş peşe başlatılan Kıran operasyonlarıyla inlerine hapsedilen PKK/KCK üyelerinde korku ve panik arttı. Kış üstlenmesine büyük darbe vurulan PKK/KCK'lılar, yerlerinin tespit edilmesinden korktukları için, telsizle haberleşmeyi de en aza indirdi.

Örgüt üyelerine yönelik hem yurt içi hem de yurt dışında çok yönlü mücadeleye devam ediliyor. Son dönemde örgüte yönelik yurt içinde düzenlenen iç güvenlik ve Kıran (1,2,3,4,5,6) operasyonlarıyla kış üslenmesi gerçekleştiremeyen örgüt üyelerinin hareket alanları iyice kısıtlandı.

Güvenlik güçleri, başarılı operasyonlarla ağır darbe alan örgüt üyelerinin telsiz aracılığıyla haberleşme oranının yüzde 75 azaldığını bildirdi. Örgütten kaçmak isteyenlerin sayısı artarken, dağılmayı tehdit ve infaz yöntemiyle bastırmaya çalışıyor.

- Örgüte 10 ayda 109 bin 423 operasyon

Güvenlik güçlerinin artan operasyon sayısıyla örgütün ikmal kanalları kesildi, bulunan sığınak ve depolarda tonlarca erzak ve malzeme de güvenlik güçlerince imha edildi.

Geçen yıl PKK/KCK'ya 97 bin 377 operasyon yapılırken, sayı bu yılın Kasım ayına kadar olan dönemde 109 bin 423'e ulaştı. Bu yıl 457'si ölü, 254'ü sağ olmak üzere PKK/KCK'lı 711 örgüt üyesi etkisiz hale getirilirken 11 bin 383 kişi gözaltına alındı, 301'i ise güvenlik güçlerine teslim oldu. Başarılı operasyonlar sayesinde son iki yılda 143 ton erzak ve malzeme ele geçirildi.

- Örgüt içi intihar ve infazlar arttı

Örgütten firar ederek güvenlik güçlerine teslim olan birçok örgüt üyesinin verdikleri ifadelerde yaz ve kış mevsimini mağarada geçirmek zorunda kaldıklarını, erzak ve malzeme temininde sıkıntı yaşadıklarını anlattı. Açlık ve bitmeyen operasyonlardan bunaldıklarını anlatan örgüt üyelerinden bazıları, örgüt içi intihar ve infazların sayısının arttığı bilgisini verdi.

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.