Trendyol en çok satılan kitapları açıkladı

Farklı kategorilerde on binlerce kitabı milyonlarca müşterisi ile buluşturan Trendyol, 27 Mart-2 Nisan Kütüphane Haftası'na özel olarak 2023'ün ilk çeyreğinde kitap severler tarafından en çok ilgi gören kategorileri ve çok satan kitapları açıkladı.

Trendyol en çok satılan kitapları açıkladı

Trendyol'dan yapılan açıklamaya göre, e-ticaret platformlarından Trendyol, on binlerce kitabı okuyucusuyla buluşturmaya devam ediyor.

Yılın ilk çeyreğinde dünya klasiklerinden kişisel gelişime, tarihten bilime, şiirden çocuk kitaplarına kadar onlarca farklı kategorideki kitapları Türkiye'nin dört bir yanındaki müşterilerine ulaştıran Trendyol, 27 Mart-2 Nisan Kütüphane Haftası'na özel olarak en çok talep gören kitapları açıkladı.

Trendyol, yılın ilk çeyreğinde en çok satılan 3 kitabın çocuklar için aktivite ve eğitici kitap kategorisinden "2 Yaş Dikkat ve 2 Yaş Etkinlik Seti", roman kategorisinden "Maral Atmaca Yarasalar Serisi" ve çocuk masal ve öykü kategorisinden "Yapı Kredi Yayınları-Büyük Sorular Kitabım Seti" olduğunu duyurdu.

 EN ÇOK SATILAN ROMAN MASUMİYET MÜZESİ

Okuyucuların en çok ilgi gösterdiği kitap kategorisi "Roman" olurken onu "Aktivite ve Eğitici Kitaplar" kategorisi izledi. Roman kategorisinin en çok satan kitabı ise Orhan Pamuk imzasını taşıyan Masumiyet Müzesi oldu.

Okuyucuların dünya klasiklerine ilgisi de büyük oldu. Bu kategoride en çok satan kitap Rus yazar Dostoyevski'nin unutulmaz eseri "Suç ve Ceza" olurken, onu Rus edebiyatının bir diğer klasiği "Anna Karenina" ile George Orwell'in hiciv romanı "Hayvan Çiftliği" izledi.

Çocuk kitapları kategorisinde en çok "Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe"ye ilgi gösterilirken, ikinci sırada "Çocuk, Köstebek, Tilki ve At" yer aldı. Şiir kategorisinde ise en çok satılan kitap "Bu Defa Prenses Kendini Kurtarıyor" oldu. Onu "Süt ve Bal" ve "Lavinia" izledi.

Kaynak: Diyarbakır Söz