Görüş Bildir

Adli ve idari soruşturma!

Dicle'nin Kocalan köyünde Öğretmenlerinin cinsel istismarına uğradığını öne süren 15 öğrencinin ailesi savcılığa koştu. Öğretmen hakkında idari ve adli soruşturma başlattı.

Diyarbakır'da 15 kız ve erkek öğrenci, öğretmenleri D.B.'nin cinsel tacizine uğradıklarını öne sürerek, durumu ailelerine anlattı. Ailelerin suç duyurusunun ardından D.B.'nin görev yeri değiştirildi, hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

CİNSEL İSTİSMAR İDDASI

Dicle ilçesi kırsal Kocaalan Mahallesi Kocaalan İlkokulu'nda, yaşları 8 ile 9 arasında değişen 15 kız ve erkek öğrenci, ailelerine, öğretmenleri D.B.'nin ödevleri kontrol etme bahanesiyle masasına çağırıp, cinsel tacizde bulunduğunu öne sürdü.

AİLELER SAVCILIĞA KOŞTU

Bunun üzerine bir araya gelen aileler, jandarmaya giderek şikayetçi oldu. Öğrenciler, pedagog eşliğinde ifade verip, yaşadıklarını anlattı. Aileler, ifade işlemlerinin ardından öğretmen D.B. hakkında suç duyurusunda bulundu.

GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Dicle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan D.B.'nin görev yerini değiştirerek, başka bir köye öğretmen olarak görevlendirdi.
Etiketler: |