Görüş Bildir

Ağlama Kızım Babanın Düğünü

Ağlama Kızım Babanın Düğünü

PKK'nın hücre evine düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan özel harekat polisi Ahmet Alp Taşdemir'in cenazesi, düzenlenen törenle memleketine uğurlandı. Şehidin Diyarbakırlı eşi Yeşim Taşdemir törende ağlayan kızına, "Ağlama kızım bugün babanın düğünü, bugün babanın en şerefli, en onurlu günü, ağlama kızım" diye seslendi.

Merkez Kayapınar İlçesi'nde, PKK'nın gençlik yapılanması olan YPS'ye yönelik düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan 26 yaşındaki özel harekat polisi Ahmet Alp Taşdemir için uğurlama töreni düzenlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü binası önünde düzenlenen törene Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Kutbettin Arzu, AK Parti Milletvekili Ebubekir Bal, Emniyet Müdürü Tacettin Arslan, imamlık yapan babası İbrahim Taşdemir, Diyarbakırlı eşi Yeşim Taşdemir ve 1 yaşındaki kızları Esma, askeri erkan, şehidin silah arkadaşları katıldı. 

ŞEHİT EŞİNİN KIZINA SÖZLERİ

Şehid Taşdemir'in cenazesi ambulanstan alınarak tören alanına getirildi ve özgeçmişi okundu. 2011 yılında Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde göreve başladığı, aynı yıl Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne geçtiği belirtildi. Özgeçmişin okunmasının ardından şehit Taşdemir için dualar edildi. Şehit Ahmet Alp Taşdemir'in tabutunu omuzlayan silah arakadaşları tekbir getirerek, tabutu ambulansa kadar taşıdı. Şehit eşi Yeşim Taşdemir, ağlayan kızı Esma'ya, "Ağlama kızım bugün babanın düğünü, bugün babanın en şerefli, en onurlu günü ağlama kızım" diyerek taputun arkasından yürüdü.

Şehit polis memuru Ahmet Alp Taşdemir'in özel harekatta birlikte görev yaptığı silah arkadaşları, arkadaşlarını selam durarak uğurladı. Taşdemir'in cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi İzmir'in Selçuk İlçesi'ne uğurlandı.

CENAZE NAMAZINI BABA KILDI

Taşdemir, memleketi Manisa'nın Salihli İlçesi'nde son yolculuğuna uğurlandı. Şehit polisin cenaze namazını acı haberi cuma namazı öncesinde alan imam babası İbrahim Taşdemir kıldırdı. Şehidin eşi Yeşim Taşdemir, cenaze töreni boyunca büyük metanet gösterdi, çevresindekilere de sık sık, "Dik durun, ezanı susturmadı, bayrağı indirmedi. Başınız dik olsun. Ağlamayın, düşmanları sevindirmeyin" dedi. Kucağına aldığı 1 yaşındaki kızı Esma'yı da seven ve ona su içiren Yeşim Taşdemir, "Babanın düğününe geldik" dedi.  Şehit polis Taşdemir'in tabutu daha sonra bir süre meslektaşları tarafından omuzlarda taşındı, ardından cenaze aracına konuldu. Şehit Polis Memuru Ahmet Alp Taşdemir, daha sonra Salihli Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

GÖZALTI SAYISI 10'A ÇIKTI

Taşdemir'in şehit olduğu olayla ilgili polisin kentteki operasyonları da devam ediyor. Dün düzenlenen operasyonlarda 8 kişi gözaltına alınırken, olayla ilgili gözaltı sayısı 10'a yükseldi. Operasyonda öldürülen PKK'lı teröristin eşinin de aralarında bulunduğu 10 kişinin Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ndeki sorguları devam ediyor. Ölü ele geçirilen PKK'lının kırsalda 6 ay eğitim aldığı belirtildi.

KOCAKÖYDE OPERASYON

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde 1 uzman çavuşun şehit, 2 askerin yaralandığı olayın ardından başlatılan operasyonlar kapsamında terör örgütüne yardım ve yataklık eden, terör örgütü adına uyuşturucu imal ve ticareti yaptığı tespit edilen 21 kişinin ismi belirlendi. Belirlenen isimlerin yakalanması için yapılan operasyonda gözaltına alınan 20 kişiden 7'si çıkarıldığı adli makamlarca 'Terör örgütüne yardım yataklık, terör örgütü adına uyuşturucu imal ve ticareti yapmak' suçundan tutuklanırken, 13 kişinin işlemlerinin devam ettiği belirtildi. Operasyon kapsamında kimliği tespit edilen 1 firarinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.