Görüş Bildir

AK Partili vekil üç defa virüs kaptı

AK Partili vekil üç defa virüs kaptı

AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler mayıs ayında ilk kez virüse yakalandı, temmuz ayında ikinci kez hastalandı. Sonbaharda ise üçüncü defa korona oldu.

Son dönemde aşıdan sonra koronavirüse yakalanan milletvekilleri ‘Grip benzeri’ semptomlar gösterdiklerini söyledi. Öte yandan, salgının en şanssız isimlerinden biri AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler oldu. Geçen yıl salgının ilk döneminde virüse yakalanan Kiler, temmuz ayında ikinci kez hastalandı. Sonbaharda ise üçüncü defa koronavirüs kaptı. İlk ikisini ayakta ve hafif geçiren Kiler’in, üçüncü defa yakalandığı koronavirüs nedeniyle ağır bir hastalık dönemi geçirdiği ve 10 gün hastanede kaldığı belirtildi.

REKOR KIRDI

Kiler’in bu süreçte ailesinden de birçok kişi virüse yakalandı, babasını COVID-19 nedeniyle kaybetti. Vahit Kiler, hastalandıktan sonra ilk ikisinde vücudunda antikor oluşmadığını, üçüncü kez virüse yakalanmasından sonra ise vücudunun antikor ürettiğinin tespit edildiğini ve aşısını da olduğunu söyledi. Dünyada ve Türkiye’de bu kadar kısa aralıklarla üç kez virüse yakalanan vaka sayısının çok az olduğu belirtiliyor.
Etiketler: | |