Görüş Bildir

Başkan Güzeloğlu hal esnaflarıyla!

Vali Güzeloğlu, Diyarbakır'ın mevcut Sebze ve Meyve Hali'nin yetersiz olduğunu belirterek, Esnafla yapılacak istişareler sonucu yeni bir yol haritası çiçeceklerini söyledi.

İl Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, Sebze ve Meyve Hali'ni ziyaret ederek esnafla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Bağlar İlçesinde bulunan Sebze ve Meyve Hali İdare binasında gerçekleşen toplantıya Güzeloğlu, Diyarbakır Esnaf ve Sanatlarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, Sebze ve Meyve Komisyoncular Odası Başkanı Mehdi Taş, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, Karacadağ Kalkınma Ajandası Genel Sekreteri Hasan Maral ve hal esnafı katıldı. Ebedinoğlu ile Taş, Güzeloğlu'nun esnafa verdiği destekleri için teşekkür ederken, Belediye'de oluşturulan Esnaf Daire Başkanlığının, esnafın sorunlarına birinci elden çözüm sunacağını umut ettiklerini söyledi.

DİYARBAKIR'IN TİCARETİ

Sözlerine “Allah hepinize hayırlı, helal bol kazançlar nasip etsin inşallah. Sevdiklerinizle, dostlarınızla bize güzel günler görmeyi de hepimize nasip eylesin" diyerek başlayan Başkanvekili Güzeloğlu şöyle dedi; "Bizim 3 yıla yaklaşık bir süredir Diyarbakır'da vali olarak, yaklaşık 3 aydır da belediye başkan vekili olarak, tek bir gayretimiz var; Milletimize hizmet etmek, Diyarbakır'a yakışır bir hizmeti Diyarbakırlıya sunmaktır. Diyarbakır insanına yaşatılan geçmişteki acıları, bu kentte, bu kentin esnafına dayatılan sıkıntıları, bir insanın, namusu rızkı olan kepengini kapattıran ihanet yapanları artık geride bırakmak istiyoruz. İhanet odakları artık geride kalmıştır.

Diyarbakır Türkiye'yi taşıyan bir merkez konumunda olacak bir kenttir. Bugün Diyarbakır'ın her köşesi huzur ve güven içerisindedir hamdolsun daha da iyi olacak daha da güzel olacak, Diyarbakır özüne dönmeye başladı, hiçbir haine, bu memleketin geleceğini karartacak, çoluğunu çocuğunu, işsiz, aşsız bırakıp, dağa götürüp, terör örgütüne katacak ve sonradan hayatına mal olacak bu ihanete Diyarbakır artık buna prim vermeyecektir. Diyarbakır'da huzur ve sükun olacaktır, biz bu iddianın, bu hedefin peşindeyiz” dedi.

ÖRNEK BİR HAL KOMPLEKSİ

"Türkiye'de örnek olan bir hal kompleksin Diyarbakır'da hayata geçirileceği" müjdesini veren Vali ve Belediye Başkanvekili Güzeloğlu,

"Artık bu hal, bu kente de, size de, bize de yetmiyor. Doğru bir iş yapmamız lazım. Ne yapacağımızı birlikte konuşmamız lazım, Reçeteyi hastayı görmeden yazan doktor hiç olmadım olmam da. Dikeceği elbiseyi prova etmeden diken bir terzi olmadım olmam da. İşin doğrusu elbiseyi giyecek, yükünü taşıyacak işi yapacak olanla konuşmaktır. Olan da burada daire başkanlığımızın hepsi var arsasından altyapısına imar düzenlemesinden yapı düzenlemesi ne kadar hem valiniz, hem belediye başkanımız olarak, yeni hal projesinde ne olacaksa sizin yanınızdayız, hizmetinizdeyiz bunlardan hiç şüpheniz olmasın. En kısa zamanda yakışan ve yaraşan sadece Diyarbakır'a değil bölgeyi kucaklayan tüm Türkiye'de örnek olan bir hal projesinin kompleksini hayata geçireceğiz. Buna gücümüz de var niyetimiz de var. Hiç şüpheniz olmasın. Âmâ biraz hızlı yol alalım, acele değil. Acele işe, bizim o şeytan ile işimiz yok, Allah onun cezasını veriyor. Bize Rahman olanlar lazım bizim onlarla işimiz var. Rahman olanlarla, hızlı davranacağız, süreyi kısaltmak, doğru olanı çabuk yapmaktır. Buna ben hazırım. Belediye Meclis kararı var Alican başkan, büyükşehirde bir karar almak için yazıyı yazdırmak 3 ay sürdü karar çıkartmak 3 ay, kararı yazdırmak 3 ay. 9 ay sürmüş. Biz de bu iş ne kadar sürdü biliyor musunuz? 9 gün. Niyeti olması önemlidir. İnandığım her şeyde sonuna kadar bu hızla giderim. Şimdi başkana yetki verdiniz, onlar sizi temsil ediyor, Sizlerden de  önerilerinizi alalım bir yol haritası çıkartalım takvime bağlayalım.” diye konuştu.
Etiketler: | | |