Görüş Bildir

Bakan Koca: Hastaneleri dolu bir ilimiz yok

Bakan Koca: Hastaneleri dolu bir ilimiz yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kapasiteleri dolan hastanelere ilişkin, "Kovid-19 nedeniyle hastaneleri dolu bir ilimiz, hatta kapasitesi tamamen dolu hastanemiz yoktur. İddialar asılsızdır" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından kapasitesi dolan hastanelere ilişkin açıklama yaptı. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı: "Kovid-19 nedeniyle hastaneleri dolu bir ilimiz, hatta kapasitesi tamamen dolu hastanemiz yoktur. İddialar asılsızdır. Bu asılsız iddiaların sahipleri, hastaneler doluymuş gibi tedbir alsın. İddiaların topluma belki bu şekilde yararı olur."

HASTANESİ DOLU İLİMİZ YOK

Koca, 14 ayrı videkonferans ile koronavirüs toplantısı yaptıklarını duyurdu.

Koca, "İl değerlendirme toplantılarında, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Konya, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Diyarbakır, Bursa, Erzurum, Şanlıurfa, Mardin, Batman valileri, il sağlık müdürleri, halk sağlığı başkanlarıyla, il bazında, 14 ayrı video konferansta dün bir araya geldik. Toplantılarda, vaka durumunu ve tedbirleri değerlendirdik, salgına karşı planlama yaptık. İl hıfzıssıhha kurullarının başkanı valilerimizle il sağlık müdürlüklerimizin çalışmalarında eşgüdümü sağladık. İçişleri bakanımıza, valilerimize, sağlık personelimize teşekkür ederiz" dedi.
Etiketler: