Görüş Bildir

Barış arayışından asla vaz geçmeyiz

Barış arayışından asla vaz geçmeyiz

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, avukatları aracılığıyla yaptığı açıklama ile İzmir İl Başkanlığı'na yapılan silahlı saldırıyı kınadı. Saldırıda yaşamını yitiren Deniz Poyraz'ın ailesine ve halka başsağlığı dileyen Demirtaş, "Acımız çok büyük ama direncimiz ve umudumuz da çok büyük. Failleri tanıyoruz, amaçlarını biliyoruz. O halde öfkeye yenilmeyecek ve demokratik mücadelemizden, barış arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Provokasyonların önüne geçmenin yolu, demokrasi mücadelesini ve dayanışmayı büyütmektir" dedi.

Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu olan Selahattin Demirtaş, avukatları aracılığıyla sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

HDP İzmir İl Başkanlığı'ndaki silahlı saldırıya ilişkin Demirtaş, "Alçakça katledilen Deniz arkadaşımıza Allah'tan rahmet, ailemize ve halkımıza baş sağlığı diliyorum" dedi. Demirtaş, ayrıca saldırının ardından tüm sosyal medya hesaplarındaki profil fotoğraflarını siyaha çevirdi. Demirtaş'ın avukatları aracılığıyla yaptığı açıklama şöyle:

“FAİLLERİ TANIYORUZ, AMAÇLARINI BİLİYORUZ”

“Alçakça katledilen Deniz arkadaşımıza Allah'tan rahmet, ailemize ve halkımıza baş sağlığı diliyorum. Acımız çok büyük ama direncimiz ve umudumuz da çok büyük.

Failleri tanıyoruz, amaçlarını biliyoruz. O halde öfkeye yenilmeyecek ve demokratik mücadelemizden, barış arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Provokasyonların önüne geçmenin yolu, demokrasi mücadelesini ve dayanışmayı büyütmektir.

Tüm bu alçaklıkların hukuk önünde hesabının sorulacağı barış toplumunu ve özgür yarınları hep birlikte sağlayacağız. Hepimizin başı sağ olsun.”