Görüş Bildir

Başbakan Ahmet Davutoğlu, asılsız hiçbir habere itibar etmeyin

Başbakan Ahmet Davutoğlu, asılsız hiçbir habere itibar etmeyin

Başbakan Davutoğlu, Cizre'de yaralıların bulunduğu öne sürülen binaya operasyon yapıldığı iddiası için şöyle konuştu: "Dün çıkan haberlerle ilgili olarak, resmi olarak bizim tarafımızdan yayınlanmamış, teyit edilmemiş hiçbir habere itibar edilmemesi lazım.

 Bu Sabah Şırnak Valiliğimizce bir açıklama yapıldı, sadece ona itibar  edilsin. Öyle bir intiba oluşturuluyor ki sanki bir binada çok sayıda yaralı  vardı ve oraya yapılan operasyonla çok sayıda ölüm olayı gerçekleşti. Böyle bir  durum, yaralıların mevcudiyeti anlamında da bir durum teyit edilmedi"

CİZRE’DEKİ OPERASYONLAR KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

"Önümüzdeki kısa bir süre içerisinde inşallah Cizre'de operasyon tamamlanacak. Türkiye'de her mücadele, demokratik hukuk kuralları içerisinde, şeffaf bir şekilde yürütülmektedir. Herhangi bir şekilde, kamuoyunu olumsuz şekilde etkileyecek algı operasyonlarına dikkat edilmesi gerekir. Bu sabah Valiliğimizin yaptığı açıklama, bu anlamda temel referans olarak alınmalıdır, diğer haberlerin bir kısmı önemli ölçüde spekülatif nitelik taşıyabilir. Bu konularda da kamuoyumuzun dikkatli olması icap eder."

ŞIRNAK VALİLİĞİ’NİN AÇIKLAMASI

Dün gece, yaralıların bulunduğu binaya düzenlenen operasyonda 60 PKK'lınının öldürüldüğü iddiası vardı. Ancak Şırnak Valiliği bu sabah açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, ilçede teröristlerce kazılan çukurların  kapatılması, barikatların kaldırılması ve el yapımı patlayıcıların imhası  amacıyla düzenlenen "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci  Operasyonu"nun devam ettiği belirtildi. Açıklamada, "Cizre'de terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonda dünden bu yana 10 terörist etkisiz hale getirildi" ifadesine yer verildi.