Buruk gün!

Diyarbakır'da 10 Nisan Polis Bayramı buruk geçti. Emniyet Müdürü Taşdan, "Türk Polis Teşkilatı, gerektiğinde devletin şefkatli eli olmuş, vicdan, merhamet, doğruluk ve adaletten ayrılmadan milletle el ele gönülden gönüle köprüler kurmuştur." dedi.

Buruk gün!

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatının 171. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Her yıl görkemli olarak kutlanan polis bayramı bu yıl kentte yoğun güvenlik önlemleri altında yapılırken, bölgede yaşanan olaylardan dolayı buruk geçti.

Türk Polis Teşkilatının 171. kuruluş yıldönümü nedeniyle Yenişehir ilçesi valilik binası karşısında bulunan Anıt Park’ta düzenlenen törende yoğun güvenlik önlemi alındı. Bomba uzmanları ve köpekler tarafından aranan parka giriş çıkış yapanlar güvenlik güçleri tarafından detaylı arandı. Düzenlenen programa Diyarbakır Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, emniyet müdür yardımcıları, Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu öğrencileri, gaziler, şehit yakınları ve polisler katıldı. Tören Diyarbakır Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ve Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Nadir Ünveren tarafından Atatürk anıtına bırakıldı.

“TOPYEKUN MÜCADELE EDİYORUZ”

Müdür Taşdan yaptığı konuşmada, Türk Polis Teşkilatı'nın dünyadaki hızlı değişim ve Türkiye'nin gelişimine bağlı olarak eğitim ve teknolojik alanda sürekli kendini yenilediğini belirterek, "Türk Polis Teşkilatı, gerektiğinde devletin şefkatli eli olmuş, vicdan, merhamet, doğruluk ve adaletten ayrılmadan milletle el ele gönülden gönüle köprüler kurmuştur." ifadesini kullandı.

Teşkilatın, milletin refah ve huzuru için suç ve suçla mücadeledeki kararlılığıyla haftanın 7 günü 24 saat görev yaparak, devletin çelik bileği, güvenliğin teminatı olduğunu dile getiren Taşdan, şöyle konuştu:

"Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne göz diken hainler, var olan huzur ve güven ortamını bozmak amacıyla sahnelere çıkarak, kaos ortamı yaratmaya çalışmaktadırlar. Geçmişte olduğu gibi dimdik ayakta hainlere karşı topyekün mücadele ederek, başarılarımıza yeni başarılar eklemekteyiz. Bu uğurda canı pahasına görev yapan Türk Polisi, bu görev aşkını devletin kudretinden almaktadır. Yasaların verdiği yetki ve görevleri hukuk sınırları içerisinde kalarak, başarıyla yerine getirmektedir."

POLİS KIYAFETLİ İKİ YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞU

Konuşmanın ardından program sona ererken, bir polis memurunun 2 yaşındaki polis kıyafetli kız çocuğu Emniyet Müdürü Adnan Taşdan’ın makam aracının önüne geldi. Bunun üzerine Emniyet Müdürü Taşdan, araçtan inerek bir süre kız çocuğuyla ilgilenip sohbet etti. Taşdan, daha sonra çocuğa hediye vererek hatıra fotoğrafı çekti.

Kaynak: Diyarbakır Söz