DEDAŞ protestosuna tutuklama getirildi!

Çiftçilerin elektrik kesintileri ve uygulanan yüksek faturalara tepki amaçla düzenledikleri protestosuya tutuklama geldi. 4 kişi tutuklandı.

DEDAŞ protestosuna tutuklama getirildi!

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde çiftçiler, sık sık elektriklerin kesildiği ve düzenlenen faturaların yüksek olduğu gerekçesiyle eylem amaçlı karayolunu trafiğe kapatıp tepki gösterdiler. Uyarılara rağmen eylemlerine son vermeyen gruba müdahale eden güvenlik güçleri, 13 kişiyi gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 4'ü tutuklandı.

ELEKTRİK KESİNTİLERİ

Viranşehir'in kırsal mahallelerinde sık sık elektriklerin kesilmesi nedeniyle mağdur olduklarını ve sorunlarının çözülmediğini öne süren yaklaşık 200 çiftçi, dün akşam saatlerinde Şanlıurfa- Viranşehir kara yolunda toplandı. Bir süre slogan atarak, elektrik kesintilerini protesto eden çiftçiler, ardından traktörler ve taşlarla kara yolunu trafiğe kapattı. Jandarma ekipleri çiftçilerin dağılması yönünde uyarıda bulundu.

4 KİŞİ TUTUKLANDI

Uyarılara rağmen yolun açılmaması üzerine jandarma, kalabalığa tazyikli su ile biber gazıyla müdahale etti. Ekipler, 13 kişiyi gözaltına aldı, ayrıca traktörlerle yolu kapatan 14 sürücüye de toplam 70 bin 460 TL idari para cezası uyguladı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 13 şüpheliden 4'ü tutuklanırken, 9 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: Diyarbakır Söz