24

Dicle Elektrik, deprem bölgesine altyapı, gıda ve arama kurtarma desteği sunuyor

Güneydoğu Anadolu bölgesinde faaliyet gösteren Dicle Elektrik, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar gören kentlere altyapı onarım, gıda, barınma ve arama kurtarma desteğinde bulunuyor.

Dicle Elektrik, deprem bölgesine altyapı, gıda ve arama kurtarma desteği sunuyor

Şirketten yapılan açıklamaya göre, birçok ilde geniş ölçüde yıkıma sebep olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma faaliyetleri kapsamında profesyonel eğitim alan ekiplerini Diyarbakır ve Şanlıurfa'daki çalışmalara dahil eden Dicle Elektrik, ihtiyaçlar doğrultusunda destek için harekete geçti.

Dicle bölgesinde yer alan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt illerinde elektrik dağıtım, bakım ve onarım faaliyetleri gerçekleştiren şirket, hasara uğrayan bölgelere yaşam malzemesi, barınma ve yiyecek desteğinde bulunmaya başladı.

Sorumluluk alanındaki şehirlerde, kışa hazırlık kapsamında tüm bakım ve onarım çalışmalarını kış şartlarının öncesinde tamamlayan Dicle Elektrik, büyük deprem sonrası bölgede meydana gelen elektrik arızalarına da anında müdahale etmek için zorlu şartlara rağmen tüm saha ekipleriyle yoğun mesai harcıyor.

 GIDA VE TEMEL İHTİYAÇ MALZEMELERİ DESTEĞİ

Dicle Elektrik, Diyarbakır ve Şanlıurfa'daki merkezlerini depremzede vatandaşların hizmetine açtı ve 3 binden fazla vatandaşa 24 saat barınma ve sıcak yemek hizmeti sunuyor. Bölgenin ihtiyaç duyduğu battaniye, ısıtıcı ve çadır gibi temel yaşam malzemelerinin de tedarik ve dağıtımına yönelik çalışmalar gerçekleştiren Dicle Elektrik bu doğrultuda afetlerde kullanılabilecek 30'un üzerinde çadırı deprem bölgesine sevk etti.

Dağıtım bölgesinin yanı sıra depremden etkilenen kentlerdeki AFAD ve Kızılay çadırlarına da enerji sağlayan Dicle Elektrik, bununla birlikte Adıyaman'da kurulan çadırlar için elektrik verilmesi konusunda ekiplerle çalışmalara başladı. Dicle Elektrik diğer taraftan, Kahramanmaraş başta olmak üzere yardıma gittiği tüm illerde bakım onarım çalışmalarına da katkıda bulunmayı sürdürüyor.

 DİCLE ELEKTRİK, 125 KİŞİLİK EKİPLE ARAMA KURTARMAYA KATILIYOR

Dicle Elektrik bünyesindeki 25 kişilik özel Dicle Arama Kurtarma Ekibi, AFAD koordinasyonunda Diyarbakır’daki arama kurtarma çalışmalarında görev alıyor.

Tüm imkanlarını depremden etkilenen şehirler için seferber eden Dicle Grubu, 100 çalışanını da gönüllülük esaslı olarak Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay'daki yardım faaliyetlerine gönderdi. Dicle Elektrik ayrıca jeneratör ve vinç gibi ekipmanlarının deprem bölgesinde kullanılmasını sağlıyor.

 EKSİM HOLDİNG’İN OLUŞTURDUĞU FON VE DİĞER GIDA DESTEKLERİ

Öte yandan Dicle Elektrik'in bağlı bulunduğu Eksim Holding, çalışanlarına gönderdiği duyuruda 50 milyon liralık bir fon oluşturduğunu açıkladı.

Eksim Holding bünyesinde faaliyet gösteren Eksun Gıda ise deprem bölgelerine 25 tonluk un desteğini yola çıkardı. Eksun Gıda'nın markası "Sinangil Gluten Yok" ise 93 koli glutensiz ekmek ve kurabiye ürünlerinden bölgeye gönderilmek üzere Çölyak Yaşam Derneği ile koordineli bir çalışma başlattı.

Etiketler:

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.