Görüş Bildir

Dört ay önce gazi, bugün şehit

Dört ay önce gazi, bugün şehit

Diyarbakır Lice'de 4 ay kadar önce PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu yaralanarak gazi olan 24 yaşındaki Özkan Bilgiç, tekrar göreve başlamasından 15 gün sonra şehit oldu. Şehidin acı haberi babaevini yasa boğdu.

Jandarma uzman çavuş Özkan Bilgiç'in şehit olduğu haberi, Pamukkale İlçesi Korucuk Mahallesi'nde yaşayan ailesine ulaştı. Denizli Merkez Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli subay ve astsubaylar, sağlık ekipleri eşliğinde acı haberi, hafriyat işleriyle uğraşan babası Necip ve annesi Fatma Bilgiç'e verdi. Oğullarının şehit olduğu haberiyle yıkılan Bilgiç çifti, gözyaşlarına boğuldu. Fenalaşan Necip ve Fatma Bilgiç çiftine sağlık ekipleri müdahale etti. 
2 EKİM'DE DÜĞÜN YAPACAKTI
Uzman çavuş Bilgiç'in nikah kıydığı, 2 Ekim'de de düğün yapacağı eşi Ayşe Bilgiç de acı haberi alır almaz, eve geldi. Ayşe Bilgiç, kayınvalidesine sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin anne ve babasıyla eşini, komşuları ve yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Türk bayrağı asılan şehit evi, taziyeye gelen yakınları ve komşularıyla dolup taştı. AK Parti İl Başkanı Necip Filiz de şehit evine gelerek taziyede bulundu.
4 AY ÖNCE YARALANMIŞ
Şehit uzman çavuş Özkan Bilgiç'in dört ay önce Diyarbakır'da teröristlerle girilen çatışmada bir merminin kalkanını parçalaması sonucu yüzünden ve ayağından yaralandığı, tedavisinin ardından hava değişimi için Denizli'ye geldiği belirtildi.
Görevi bırakmasını isteyen eşinin talebini, "Öyle şey olmaz. Ya zafer, ya ölüm" diyerek geri çeviren Bilgiç'in, 15 gün önce Diyarbakır'a giderek görevine başladığı belirtildi.
Şehidin babası Necip Bilgiç, oğlunun düğün hazırlıklarını tamamladığını belirterek, "Denizli'de ev tuttu, 2 Ekim'de düğünü vardı. Tüm hazırlıklarını yaptı, evini döşedim. Dört ay önce de çatışmada yaralandığı için Denizli'ye gelmişti. Giderken görevi bırakmasını, yakında düğünü olduğunu söyledim. Ceremesi neyse öderiz, dedim. 'Baba bu vatan bizim, öyle şey olur mu', dedi.  Dün telefonla konuştum, iyi olduğunu söyledi. Sabahtan beri aradım ulaşamadım, sıkıntı içerisindeydim" diye konuştu.
Bir ağabeyi olduğu belirtilen şehit uzman çavuş Bilgiç'in 5 yıl önce göreve başladığı belirtildi.

DHA
Etiketler: | | |