Görüş Bildir

Erdoğan’dan erken seçim kararı

Erdoğan’dan erken seçim kararı

3 dönem başbakanlık yapan ve 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hükümet kurma çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

12. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhurbaşkanı, kendisi anayasal çizgi içerisinde kalsın ifadelerini kullananlar, onlar Anayasa'nın içerisinde ne olduğundan haberi yok. Bulundukları konumdan haberleri yok. Onlar önce adresleri öğrenmeleri lazım. Adreslerinin ne olduğunu bilmiyorlar" diyerek muhalefete yüklendi.

"Şu anda Sayın Başbakan'a hükümet kurmak üzere görevi verdim. Kendisi çalışmaları sürdürüyor" diyhen Erdoğan, "Şu anda ana muhalefet partisiyle gerek heyetlerin yaptığı görüşmeler var, dün Sayın Başbakan'ın yaptığı görüşme var. Televizyonda izlediğimiz kadarıyla perşembe, cuma tekrar görüşmelerinin olacağını duyduk. Temenni ederim ki hayırlı olur. Ama öbür tarafta Milliyetçi Hareket Partisi'nin de yine aynı şekilde heyet temsilcileriyle yaptığı görüşmeler var. Bilemiyorum, belki Sayın Başbakan bu arada onlarla da bir görüşme yapabilir veya yapacaktır. Bunlar şu anda benim tasarrufum içerisinde olan işler değildir. Ülke kesinlikle hükümetsiz kalmamalı" şeklinde konuştu.

Erdoğan, erken seçim konusunda ise "TBMM Başkanı ile görüşerek götürebilirim. TBMM de götürür" dedi.
Etiketler: | | |