Görüş Bildir

HDP’ye baskın

HDP’ye baskın

HDP Esenyurt İlçe Başkanı Ercan S. ve bir şüpheli, ifadelerinin alınmasının ardından savcılık talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere emniyetten serbest bırakıldı. BEDAŞ ekipleri, kaçak elektrik kullanıldığının belirlenmesi üzerine binanın elektriğini kesti

HDP Esenyurt ilçe binasında asılı, Abdullah Öcalan'ın afiş ve posterlerinin indirilmesi,  asanların yakalanması için operasyon düzenlendi.

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Esenyurt Belediyesi personelinin HDP ilçe binasında dezenfekte işlemi yaparken çekilen ve sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda, örgüt elebaşının afiş ve posterlerinin görülmesi üzerine çalışma başlattı.

ÖCALAN POSTERİ ASILMIŞ

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı sonrası HDP ilçe binasına girdi.

Binada yapılan aramalar sonucunda  Abdullah Öcalan'ın poster ve resimleri, üzerinde YPJ yazılı bez flama, 1000 afiş, örgüt propagandasının yapıldığı çeşitli dergiler ile çok sayıda kitap, 3 harddisk, 2 laptop, 2 DVD ve 2 video kaset bulundu.

HDP Esenyurt İlçe Başkanı Ercan S. ve Dilan K, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan emniyette ifade verdi. Şüpheliler, ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Ayrıca binanın elektriğinin kaçak olduğunun tespit edilmesi üzerine BEDAŞ ekiplerince binanın elektriği kesildi. Yapılan detaylı incelemede 4 yıldır kaçak elektrik kullanıldığı belirlendi.

SOYLU SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI

Öte yandan,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Öcalan'ın afiş ve posterlerinin asıldığını gösteren video paylaştı. Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı: "23 Ocak 2021 gece 23.30, Esenyurt HDP binası. Demokrasinin istismarı her daim mümkündür. AİHM kararları, Venedik kriterleri... Batı istismara müsaade etmiyor ancak bizden istiyor. Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde buna müsaade edilmez."
Etiketler: |