Görüş Bildir

İçişleri, Tekirdağ Belediyesi'nde üç yöneticiyi görevden uzaklaştırdı

İçişleri Bakanlığı, CHP'li Tekirdağ Belediyesi'nden üç yöneticiyi geçici olarak görevden uzaklaştırdı. 50 depremzedeyi otele yerleştiren Tekirdağ Belediyesi'ne, vaktinden önce tahliye istediği gerekçesiyle soruşturma açılmıştı.

İçişleri, Tekirdağ Belediyesi'nde üç yöneticiyi görevden uzaklaştırdı

İçişleri Bakanlığı'nın, 'depremzedelerin seçimden hemen sonra kaldıkları otelden çıkarılmaya çalışıldığı' iddialarına yönelik soruşturma kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Kurtoğlu ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı İsa Karadağ geçici süre görevlerinden uzaklaştırıldı.

BAŞKAN ALBAYRAK: MÜFETTİŞLER GELDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, gazetecilere yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığınca açılan soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Soruşturmayı yürüten müfettişlerin Tekirdağ'a geldiğini ifade eden Albayrak, "Soruşturma devam ederken benim bir açıklama yapmam doğru olmaz. Soruşturmanın sonucunu bekleyelim her şey daha iyi olur. Şu anda soruşturmada ismi geçen isimler görevden alınmadılar. Bu isimler soruşturma devam edene kadar görevlerinden geçici bir süre uzaklaştırıldılar. Soruşturma sonucuna göre hareket edilecek" diye konuştu.

Etiketler: