Görüş Bildir

İşte suskun parti liderleri...

Skandal 'amiral bildirisi' geldi; yine ortadan kayboldular!

104 emekli amiralin imzalayarak gece yarısı yayınladığı sözde bildiriyle ilgili olarak Türkiye'de demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkan milyonlarca vatandaşın tepki gösterdiği, adete yerin göğün inletildiği sıcak gündemle ilgili sessizliğe bürünen siyasi parti genel başkanları da tepki çekti.

MİLLET İTTİFAKININ ORTAKLARI

104 emekli amiralin Montrö sözleşmesi sosuyla donattığı ve FETÖ yöntemlerinde olduğu sembolik içerikler barındıran, yayınlanma tarih, saat ve yöntemleri itibarıyla da 27 Nisan e-Muhtırasını anımsatan skandal bildirisinin üzerinden saatler geçmesine rağmen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP eş genel başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan gibi isimler sessiz kaldı.

SADECE AKŞENER AÇIKLAMA YAPTI

Millet İttifakı içerisinde bildiriyle ilgili tek açıklama İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi. Akşener saat 16.30 sularında yapılanı "Zevzeklik" olarak nitelendirdi. Ancak Akşener'in partisi İYİ Parti'de de Aytun Çıray gibi isimler bildiriye imzalarını atabileceklerini söyleyerek açık destek verdiler.

CHP VE İYİ PARTİDEN DESTEK

CHP ve İYİ Parti'li siyasilerin aralarında Türker Ertürk, Deniz Cora, Cem Gürdeniz ve Atilla Kıyat’ın da bulunduğu 104 emekli amiralin AK Parti Hükümeti’ni hedef alan bildirisine destek vermesi dikkat çekti.

ÇIRAY: ALTINA İMZAMI ATIYORUM

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray: "Bir tabip teğmen olarak altına imzamı atıyorum."

ÖZKOÇ VE ERDOĞDU'DAN BİLDİRİYE DESTEK

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu; İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un 104 emekli amiralin bildirisine yönelik açıklamalarını eleştirdi. Özkoç ve Erdoğdu, bildiriye açıktan destek verdi.

ÖZKOÇ: "VATANSEVER ELEŞTİRİLERİ TEBRİK EDİYORUM"

Engin Özkoç, "Siz önce kendi yarattığınız vesayetçilerle savaşın. O eleştirdiğiniz amiraller 15 Temmuz'un önünde de sonunda da dimdik durdular... (...) Deniz Kuvvetlerini ağzına kadar FETÖ'cü dolduranlar, 15 Temmuz'un ertesinde Atatürk ilke ve devrimleriyle yetişmiş subaylar olmasa bugün koltuklarında oturamıyor olacaklardı. Şimdi çıkmışlar 5. kol faaliyeti filan. Hadi oradan... Vatansever eleştirileri tebrik ediyorum" dedi.

ERDOĞDU: İŞLEDİĞİNİZ SUÇLAR DOLAYISIYLA YARGILANACAKSINIZ..."

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu da; Fahrettin Altun'un açıklamasına tepki gösterdi ve "Siz kimsiniz? Her önünüze gelene darbeci, terörist, ajan yaftası yapıştırıyorsunuz... Belirli bir dönem Anayasa ve hukuk içinde ülkeyi yönetmek için seçildiniz... Süreniz dolup, seçimi kaybettiğinizde tıpış tıpış gidecek ve işlediğiniz suçlar dolayısıyla yargılanacaksınız..." iddiasında bulundu.

PEKŞEN: "CUMHURİYETİN YİĞİT VE YURTSEVER AMİRALLERİNİ YÜREKTEN KUTLUYORUZ.."

CHP Trabzon Eski Milletvekili Haluk Pekşen: "Cumhuriyetin yiğit ve yurtsever amirallerini yürekten kutluyoruz.. (... ) Devletin memuru Ayasofya İmamı TCK'ya meydan okuyacak. Cübbeli Amiral Anayasal düzene alenen meydan okuyacak. Türkiye Cumhuriyetin tapusu Montrö tartışmaya açılacak. Geçmişte bu yanlışlar Türkiye'ye çok büyük bedellere mal oldu diyen Amiraller darbeci olacak öyle mi? Hadi ordan. Amiraller darbeci olacak öyle mi? Hadi ordan"

Emekli tümgeneral Ahmet Yavuz: "General olarak altına imzamı atıyorum"
Etiketler: | |