İzmir’de son dakika: Kavuklar Holding’e FETÖ operasyonu

İzmir’de inşaat, otomotiv, akaryakıt ve AVM işletmeciliği gibi bir dizi faaliyetler gösteren Kavuklar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk’un da aralarında bulunduğu 7 kişi, FETÖ operasyonu soruşturması kapsamında gözaltına alındı. 2 bini aşkın çalışanı bulunan Kavuklar Holding’in iki sene önceki cirosu tam 750 milyon TL. İşte detaylar...

İzmir’de son dakika: Kavuklar Holding’e FETÖ operasyonu

Abdullah Kavuk, aynı soruşturma kapsamında kapatılan Gediz Üniversitesi’nin de kurucu başkanıydı. Abdullah Kavuk, Çeşme’deki yazlığındayken Mali Suçlarla Mücadele Şube ekipleri tarafından gözaltına alındı. Kavuk’un kardeşi Mehmet Kavuk da memleketleri Malatya’da gözaltına alınan isim oldu.

2014 CİROSU TAM 750 MİLYON LİRA

45 yıl önce temeli atılan Kavuklar, karyakıt, otomotiv, beton, prefabrik, gayrimenkul geliştirme, sigortacılık, gıda, matbaa ve mürekkep olmak üzere bir dizi sektörde faaliyet gösteriyor. Grubun sitesinde yer alan bilgiye göre, 2014 yılı cirosu 750 milyon TL.

2 BİN KİŞİ ÇALIŞIYOR                       

Mehmet Kavuk'un kereste ticareti ile temelini attığı Kavuklar bünyesinde 2 bin kişi çalışıyor. Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Abdullah Kavuk’un üstlendiği grup, İzmir'de perakende akaryakıt satışının yüzde 10'unu karşılıyor.

Kaynak: Hürriyet

Kaynak: Diyarbakır Söz