Görüş Bildir

Kayyımlar değişti!

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 427 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. İçişleri Bakanlığı merkezinde görevli 20 mülki idare amirinin görev yeri değiştirilirken 5 kaymakam ve 3 vali yardımcısı merkez teşkilatında değişik görevlere getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, Resmi Gazete’de yayınlanan kararnameyle 427 mülki idare amirinin yerleri değiştirildi. Buna göre Diyarbakır’a 3 yeni vali yardımcısı atanırken, Bağlar, Ergani, Hazro, Bismil, Kocaköy, Çınar, Çüngüş ve Çermik ilçelerinin kaymakamları değişti.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2020 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ve hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 427 mülki idare amirinin görev yerlerinin, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi.

KAYYUM KAYMAKAMLAR ÜST GÖREVE

Bakanlık merkezinde görevli 20 mülki idare amirinin görev yeri değiştirilirken 5 kaymakam ve 3 vali yardımcısı merkez teşkilatında değişik görevlere getirildi. Bakanlığın merkez teşkilatında görev yapan 5 mülki idare amirinin ise vali yardımcılığı ve kaymakamlığa atamaları yapıldı. Kararname ile geçen dönemde de yapılan uygulama ile vali yardımcılarının kaymakamlık görevine atanmalarına devam edildi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki atamaya tabi tüm ilçelere kaymakam ataması gerçekleştirilirken bu bölgelerde tayine tabi olan vali yardımcıları, kaymakamlar ve özellikle kayyumluk görevi icra edenlerden daha üst görevlerde değerlendirildi.

8 İLÇEYE YENİ KAYMAKAM

Buna göre Bağlar Kaymakamlığına Samsun ili 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, Ergani Kaymakamlığına Yalova ili Armutlu Kaymakamı Abdulselam Öztürk, Hazro Kaymakamlığına, Erzurum ili Köprüköy Kaymakamı Ferhat Vardar, Bismil Kaymakamlığına, Mardin ili Ömerli Kaymakamı Hamza Türkmen, Kocaköy Kaymakamlığına, Sinop ili Saraydüzü Kaymakamı Abdulkadİr Umut Kasman, Çınar Kaymakamlığına Malatya ili Yazıhan Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı,  Çüngüş Kaymakamlığına Eskişehir ili Han Kaymakamı Tuncay Kaldırım, Çermik Kaymakamlığına Erzincan ili Otlukbeli Kaymakamı Ramazan Polat atandı.

3 VALİ YARDIMCISI GELİYOR

Diyarbakır Vali Yardımcılıklarına ise Bingöl ili Kiğı Kaymakamı Onur Yeniay, Bayburt ili Demirözü Kaymakamı Ömer Coşkun ve Elazığ ili Ağın Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu atandı. 

Yalova ili Armutlu Kaymakamlığına Ergani Kaymakamı Hüseyin Sayın, Tekirdağ ili Malkara Kaymakamlığına Bismil Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Kastamonu ili İnebolu Kaymakamlığına Kocaköy Kaymakamı Yasin Yunak, Afyonkarahisar ili Çay Kaymakamlığına Çüngüş Kaymakamı Mehmet Durgut, Uşak ili Eşme Kaymakamlığına Çermik Kaymakamı Nazlı Demir ve Gaziantep Vali Yardımcılığına da Bağlar Kaymakamı Nihat Karabiber’in atamaları yapıldı. 

Kayseri Vali Yardımcılığına Diyarbakır Vali Yardımcısı Şemseddin Erkaya, Tokat Vali Yardımcılığına Diyarbakır Vali Yardımcısı Remzi Oğuz Yılmaz, Sakarya ili Karasu Kaymakamlığına, Diyarbakır Vali Yardımcısı Ahmet Naci Helvacı.

DİĞER GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ

Bu kapsamda Mardin Derik Kaymakamı ve Derik Belediyesi Kayyumu Hakan Kafkas İçişleri Bakanlığı Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Başkanlığına, Mardin Nusaybin Kaymakamı ve Nusaybin Belediyesi Kayyumu Mehmet Balıkçılar Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğüne, Şırnak İdil Kaymakamı ve İdil Belediyesi Kayyumu Zafer Sağ Antalya-Finike Kaymakamlığına, Diyarbakır Ergani Kaymakamı ve Ergani Kayyumu Hüseyin Sayın Yalova Armutlu Kaymakamlığına, Van-Saray Kaymakamı ve Saray Belediyesi Kayyumu Mehmet Halis Aydın ise Balıkesir Bigadiç Kaymakamlığına atandı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

Kararname ile İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Volkan Barış Göçmez, Kaçakçılık İstihbarat, Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığına Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcısı Gazi Levent Kurtoğlu, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcılığına Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Alpaslan Yılmaz, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcılığına Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Servet Güngör, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcılığına Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ercan Turan, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcılığına İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yusuf İzzet Karaman, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcılığına ise Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ramazan Seçilmiş'in atamaları yapıldı.

İKİ BÜYÜK KENTE ATAMA

Ankara Altındağ Kaymakamlığına Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hukuk Müşaviri Cumali Atilla, Mamak Kaymakamlığına Balıkesir Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Nallıhan Kaymakamlığına Antalya Finike Kaymakamı Ergün Baysal, Şereflikoçhisar Kaymakamlığına Ağrı Doğubayazıt Kaymakamı Zafer Engin, Elmadağ Kaymakamlığına Adana İmamoğlu Kaymakamı Alper Tanrısever, Polatlı Kaymakamlığına Hatay Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak, Ankara Vali Yardımcılıklarına Kırıkkale Vali Yardımcısı Osman Akbaş, Nevşehir Valiliği Hukuk Müşaviri Şaban Erdoğan ve Aydın İncirliova Kaymakamı Ediz Sürücü getirildi.

İstanbul Vali Yardımcılıklarına Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirleri Özlem Bozkurt Gevrek ve Şevket Atlı, Yalova Vali Yardımcısı Abdurrahman İnan, Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Gaziantep Vali Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, Ordu Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, eski Rize Pazar Kaymakamı İsmail Şanlı getirilirken Ümraniye Kaymakamlığına Bolu Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Kağıthane Kaymakamlığına Bursa Gürsu Kaymakamı Mustafa Koç, Çatalca Kaymakamlığına Giresun Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Beykoz Kaymakamlığına Sakarya Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Zeytinburnu Kaymakamlığına Kayseri Talas Kaymakamı Zekeriya Güney, Pendik Kaymakamlığına İstanbul Vali Yardımcısı Hülya Kaya ve Şile Kaymakamlığına ise Sivas Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya atandı.
Etiketler: