Görüş Bildir

KHK'lara yargı Yolu açacağız!

KHK'lara yargı Yolu açacağız!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temurci: Milletimize vaadimizdir, KHK'lılara yargı yolunu açacağız.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci, Biz10 TV’de Çağlar Cilara’nın konuğu oldu. Temurci, "Gelecek Partisi olarak OHAL döneminde çıkarılan KHK’ların yargı yolu açık olacak şekilde bir düzenlemeye gidilebilmesini parti programımıza koyduk. OHAL’de de olsa hukuk askıya alınamaz. Gelecek Partisi olarak milletimize vaadimizdir" dedi.

Temurci KHK’lılar ile ilgili yöneltilen soruya da "Haksızlığa uğradığını söyleyen insanlar direk il başkanlığımıza geliyorlardı, bu konuyla ilgili olarak hukukçulardan oluşan bir komisyonu da ilk defa kuran kişi benim, burada meseleye bakışım insaniydi" dedi.

"Erdoğan hissetse Gelecek Partisi olmazdı"

"Şu anda kurucumuz olan çok değerli insanların yaşadıkları bazı durumlar önümüze geliyor. Bir kurucumuzun damadı işinden oldu, eski Kahramanmaraş milletvekilimiz" diyen Temurci sözlerini şöyle sürdürdü:

"Samimiyetle söylüyorum, bizim tanıdığımız Recep Tayyip Erdoğan 2001’de partiyi kurduğumuz Recep Tayyip Erdoğan olsa ve yaşadıklarımızı hissetse şu anda Gelecek Partisi diye bir parti olmazdı. Biz mazluma zulmeden herhangi bir siyasi anlayışın tarafında olabilir miyiz. Adaletsizliğin, hukuksuzluğun olduğu, ülkede demokrasinin her geçen gün kan kaybettiği bir yerde biz 2001’de kurduğumuz o partinin ortadan kalktığını gördüğümüzde önce kendi evimizin içinde bağırdık, ev yanıyor dedik, hadi bu evi kurtaralım dedik. 31 Mart’a kadar bekledik. Cevap olarak bize kapıyı gösterdiler. Sadece biz değil, Türkiye’nin her yerinde AK Parti’ye inanan insanlar o yapıyı terk etmeye başladılar."
Etiketler: | | |