Görüş Bildir

Kızılay DEDAŞ mağduru yaşlı çifte yardım ulaştırdı

Kızılay DEDAŞ mağduru yaşlı çifte yardım ulaştırdı

Temel ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlanan ve kiracı konumunda olan DEDAŞ mağduru yaşlı Tetik çiftini ziyaret eden Kızılay Diyarbakır Şubesi mağdur aileye yardımda bulundu.

Diyarbakır Yenişehir ilçesi Gürdoğan Mahallesi'nde kiracı olarak oturan ve ‘usulsüz enerji üretimi’ iddiasıyla iki ayrı fatura ile 10 bin lira para cezası kesilen aileye, Kızılay Diyarbakır Şubesi  kilim, halı ve gıda kolisi yardımında bulundu.

Tetik ailesini evinde ziyaret eden Genç Kızılay’ı Diyarbakır İl Başkanı Kadir Akboz, mağdur aileye Kızılay olarak ellerinden gelen yardımı yapacaklarını belirtti.

"Ailemize kilim, halı ve gıda yardımında bulunduk"

Kızılay il başkanlarının yönlendirmesi ile mağdur aileye ziyarete geldiklerini belirten Akboz, "Kızılay il başkanımızın yönlendirmesiyle ailemize yardımda bulunmaya geldik. Ailemize kilim, halı ve gıda yardımında bulunduk. Ayrıca aileyi yakından takip ediyoruz. Elimizden geldiğince ailemize destek olmaya devam edeceğiz. Aileye, sosyal medya özerinden İlke Haber Ajansı vasıtasıyla iletişime geçerek ulaştık. Bizler zaten sosyal medyada gördüğümüzde evin durumu ortadaydı. Yani böyle bir aileye nasıl elektrik cezası kesilmiş, anlam veremiyorum. Böyle bir elektrik cezası kesilmesi düşünülemez. Hangi mantıkla bu cezanın kesildiğini bilemiyorum. Zor durumda olan böyle bir ailenin kacak elektrik yapma gibi bir ihtimali dahi olamaz." ifadelerini kullandı.
Etiketler: |