Görüş Bildir

Kriz nedeniyle vatandaş ilaç dahi alamıyor!

Kriz nedeniyle vatandaş ilaç dahi alamıyor!

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hüseyin Yılmaz, ekonomik krizden dolayı vatandaşın alım gücünün düştüğünü, acil olarak alması gereken ilaçları dahi alamadığına vurgu yaparak hükümetin ekonomi politikasını eleştirdi.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hüseyin Yılmaz, Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç ve beraberindeki heyet, merkez Bağlar ilçesi Hatboyu Caddesi esnafını ziyaret ederek, esnafın sıkıntılarını dinledi.

Ekonomik kriz nedeniyle iş yapamadıklarını ve devletin herhangi bir desteğini görmediklerini söyleyen esnaf, vatandaşın acil alması gereken ilaçlarını dahi birkaç gün gecikmeli olarak veya veresiye ile alabildiklerini ifade etti.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz da ziyaretlerde esnafın ekonomik sıkıntılar yaşadığını kaydederek, ekonominin düzelmesi ve sıkıntılarının giderilmesi için çözümün HÜDA PAR ile gerçekleşeceğini söyledi.

Yüksek fiyatlardan dolayı malzeme alamadıkları için iş yapamadıklarını, bu nedenle yüksek gelen faturalarını ve kiralarını dahi ödemekte zorlandıklarını belirten esnaf, kendilerini ziyaret eden HÜDA PAR heyetine teşekkür etti.

"Vatandaş acil alması gereken ilaçlarını dahi birkaç gün gecikmeli veya veresiyeyle alıyor"

Ekonomik kriz nedeniyle hastaların ilaçlarını dahi alamadıklarını bu nedenle vatandaşın ciddi bir şekilde mağdur olduğunu belirten Yılmaz, vatandaşın alım gücünün artırılması ve pahalılığın önüne geçilmesi için hükümetin acilen bir adım atması çağrısında bulundu.

Yılmaz, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Esnafımızı ziyaret ettik. Esnafın sorun ve şikâyetlerini birinci ağızdan dinledik. Hiç birinin kendi halinden memnun olmadığına şahit olduk. Esnafın en büyük sorunu pahalılık ve alım gücünün olmayışıdır. Vatandaşın alım gücü olmadığı için esnaf iş yapamaz halde. Alışveriş yapanlar ise veresiye ile alışveriş yapıyorlar. Vatandaşın, acil alması gereken ilaçlarını dahi birkaç gün gecikmeli olarak alabildiğini öğrenmiş olduk."

"Pahalılığın önüne geçilmesi için ciddi bir şekilde denetimlerin olması gerekir"

Pahalılığın önüne geçilmesi için ciddi denetimlerin olması gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, "Birçok esnafın dükkânları boştu ve tezgâhında oturup müşteri bekliyordu. Bu nedenle acilen bir çözümün bulunması gerekir. Vatandaşın alım gücünün artırılması, pahalılığın önüne geçilmesi için ciddi bir şekilde denetimlerin olması gerekir. Hem vatandaşın alım gücünün çoğalması hem de herkesin kendi kafasına göre eşyalarının fiyatlarını yükselterek zam uygulamasının önüne geçilmesi için hükümetin bu konuda acilen bir adım atması gerekiyor." dedi.