Görüş Bildir

Kudüs paneli!

Kudüs paneli!

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı, Kudüs'ün Selahaddin-i Eyyubî tarafından fethedilişinin yıldönümü dolayısıyla bugün "Kudüs ve Selahaddin" temasıyla panel düzenleyecek.

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Osman Aktaş, Selahaddin-i Eyyubî'nin Kudüs’ü fethinin yıldönümü münasebetiyle "Kudüs ve Selahaddin" temasıyla bir panel düzenleyeceklerini açıkladı.

Aktaş, "Kudüs fethinin 832. yıldönümü münasebetiyle yarın ‘Kudüs ve Selahaddin’ temasıyla bir panel düzenleyeceğiz. Yurt dışından gelecek panelistler Kudüs’ün tarihi, önemi ve günümüzdeki son durumuna dair sunum yapacaklar. HÜDA PAR olarak ilk defa düzenleyeceğimiz bu panel ile Kudüs’ün bizler için vazgeçilmez olduğunu vurgulayacağız." dedi.

BUGÜN PANEL DÜZENLENECEK

Kudüs’ün İslam için öneminin anlatılacağını söyleyen Aktaş, "Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’ün İslam’daki yeri, Hazreti Ömer’den sonra kutsal beldeyi ikinci defa fetheden komutan Selahaddin-i Eyyubî’nin şanlı direnişinin unutulmaması ve daima hatırlanması adına bu paneli düzenleyeceğiz. Kudüs, biz Müslümanların kırmızıçizgisidir. Kudüs; Mekke ve Medine’den sonra 3. Harem­-i Şerif’tir. Kudüs’ün stratejik konumunu değiştirip, Müslümanlar nezdindeki değerini düşürmek için çabalayan emperyalist ve siyonist çetelere karşı, nasıl bir Selahaddinî tavır takınması gerektiğini dile getireceğiz. Kudüs’ün üzerindeki necis ellerin kirli planlarını bu panel sayesinde bir kez daha deşifre edeceğiz. Bunun yanında Kudüs mücadelesinin içerisinde bulunan bütün grupların bugüne kadar yaptığı intifadalar, Büyük Geri Dönüş Yürüyüşleri ve kıyamların geldiği noktayı masaya yatıracağız inşallah. Allah’ın izni ile bundan sonra her yıl 2 Ekim’de Kudüs’ün Selahaddinî Eyyubi tarafından fethini kutlayacağız.Bu anlamda düzenleyeceğimiz ‘Kudüs ve Selahaddin’ temalı panelin hayırlar getirmesini, Kudüs’ün özgürlüğüne vesile olmasını Allah’tan temenni ediyoruz." şeklinde konuştu.