Görüş Bildir

Kur'an kursuna kermes desteği!

Kur'an kursuna kermes desteği!

İl Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’nun eşi Ayşe Güzeloğlu, Sur ilçesinde yer alan Gençlik Merkezi, Kuran Kursu ve kermes ziyaretlerinde bulundu.

İl Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekimi Hasan Basri Güzeloğlu’nun eşi Ayşe Güzel Oğlu, Sur İlçe Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Ahsen Kız Kuran Kursu, Dârü’l İslam İlim ve Gençlik Merkezi ile geliri kuran kurslarında öğrenim gören kızların eğitimine harcanacak kermese destek ziyaretinde bulundu.

KRU'AN KURSU

Güzeloğlu’na Sur Kaymakamının eşi Meryem Çiftçi, İl Müftüsünün eşi Esra Karabayır, Sur ilçe müftüsünün eşi Gülşen Fakirullah, Sur müftülük müdürünün eşi  Mücahide Elif Özdemir, Vaize Yıldız Aslan, Kuran kursu öğreticisi Emine Baş, Şehit eşi Zeynep Yılmaz katıldı. Sur ilçe Müftüsü Sayın İsmail Fakirullah Güzeloğlu'na eşlik etti.

KIZLARIN EĞİTİMİ

Güzeloğlu ve beraberindekiler, Kuran Kursunda öğrenim gören öğrencilerle yakından ilgilendi. Kursun çalışmaları ile ilgili bilgi alan Güzeloğlu, daha sonra öğrenciler tarafından okunan ilahileri dinledi. Kuran Kursu ziyaretinin ardından Dârü’l İslam İlim ve Gençlik Merkezine geçen Güzeloğlu, burada da bir süre görevlilerle görüştükten sonra Sur İlçe Müftülüğü önünde açılan ve geliri kuran kurslarında öğrenim gören kızların eğitimine harcanacak kermesi ziyaret etti. Kermeste görevli genç kızlarla sohbet eden Ayşe Güzeloğlu, daha sonra Sur ilçe müftülüğüne geçti.