Görüş Bildir

Kuzenlerin hazin ölümü

Kuzenlerin hazin ölümü

Biri üniversiteye diğeri lise'ye hazırlanan iki kuzen, köydeki baraj göletine serinlemek için girdi, yüzme bilmedikleri için ikisi de boğularak hayatını kaybetti. Kuzenlerin cesedeni Sualtı Kurtarma ekipleri bulup, sudan çıkardı.

Merkez Kayapınar ilçesine bağlı bir mezrada serinlemek için baraj göletine giren iki kuzen, boğularak yaşamını yitirdi.

KÖYDEKİ BARAJ GÖLETİ

Merkez Kayapınar ilçesine bağlı Harmanardı Tali mezrasında amca çocukları olan Turan (19) ve Mehmet Akbulut (14) önceki gün öğle saatlerinde serinlemek için köyde bulunan baraj göletine girdi. Uzun süre kendilerinden haber alamayan yakınları gölete geldi. Kuzenlerin giysisini gören ancak, kendilerini göremeyen yakınları durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

SU ALTI KURTARMA EKİBİ

Kısa sürede olay yerine gelen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sualtı Arama Kurtarma ekibi bölgede çalışma başlattı. Suyun çamurlu ve sıfır görüş açısı nedeniyle ekipler önceki akşam geç saatlere kadar aramayı sürdürdü ancak sonuç alamadı.

İKİ GÜN SÜREYLE CESET ARANDI

Çalışmalar sabahın erken saatlerinde yeniden başladı. Ekipler, Turan ve Mehmet Akbulut'un cansız bedenlerine ulaştı. Büyükşehir Belediyesi Sualtı Arama Kurtarma ekipleri tarafından çıkarılan kuzenlerin cesedi otopsi yapılmak üzere bölgede hazır bekletilen ambulansla Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Turan ve Mehmet Akbulut'un cenazaleri, yapılacak otopsinin ardından Tali mezrasında defnedilecek.

ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEKTİ

Liseden bu yıl mezun olan Turan Akbulut’un bu ay sonunda yapılacak üniversite sınavına hazırlandığı öğrenildi. Mehmet Akbulut’un ise ortaokulu bu yıl bitirdiği belirtildi.

SULAMA KANALINDA BOĞULDU

Geçen cumartasi hayvan otlatırken dengesini kaybederek düştüğü sulama kanalında kaybolan Eyüphan Cevizci'nin (11), cansız bedeni bulundu. Olay, geçen Cumartesi günü Balıca Mahallesi'nde meydana geldi. DSİ'ye ait sulama kanalı kenarında hayvan otlatan Eyüphan Cevizci, ayağının kayması sonucu dengesini kaybederek sulama kanalına düştü. Akıntılı suda sürüklenen ve yüzme bilmeyen çocuk bir süre sonra gözden kayboldu. Eyüphan'ın suya düştüğünü fark eden mahalle sakinleri durumu jandarma ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbarla olay yerine gelen jandarma ekipleri, bölgeye sualtı dalgıç polislerini istedi. Sulama kanalında 2 gündür arama yapan ekipler, bugün, Eyüphan Cevizci'nin cansız bedenini, düştüğü yerden 35 kilometre uzakta buldu. Sudan çıkarılan Eyüphan'ın cenazesi, otopsinin ardından ailesine teslim edildi.
Etiketler: | |